بیوگرافی

با

علی لهراسبی

آشنا شوید

علی لهراسبی

علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ است. وی در ۲۰ فروردین متولد شد. او نخستین فرزند خانواده شش‌نفره‌شان بود. پدرش از بازنشستگان نیروی هوایی و مادرش خانه‌دار بوده‌است. در رشته الکترونیک به تحصیل پرداخت و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می‌باشد. وی هم‌اکنون بیش‌تر در زمینه تبلیغات و موسیقی فعال است. وی هم‌چنین یکی از مدیران پروژه یکی از شرکت‌های نامدار تبلیغاتی است.

پیانو را نزد مهرداد تاج‌کریمی آموخت. سپس به فعالیت در عرصهٔ آهنگسازی کودکان و نوجوانان پرداخت و در یک گروه کرال دانشجویی عضویت یافت.

پس از مدتی فعالیت‌ها جسته‌گریخته در عرصه موسیقی تصمیم می‌گیرد تا فعالیت‌هایش را به طور جدی پی بگیرد. در سال ۱۳۷۹ شماری از آثارش را برای سنجش به دست مسئولین وقت صداوسیما می‌دهد و اندکی بعد با موافقت آن‌ها برای همکاری روبرو می‌شود و اجرای تیراژ سریال «کلبه سپید» به عنوان اولین حرکت رسمی او در عرصه موسیقی پاپ امروزی رقم می‌خورد.

از اینجاست که وی تصمیم به تقویت خود می‌گیرد و برای دو سال به یادگیری سلفژ و تئوری موسیقی نزد محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی می‌پردازد تا در نهایت در سال ۱۳۸۱ با اجرای تیراژ سریال «دریایی‌ها» ارائه‌ای متفاوت را از خود به نمایش می‌گذارد. پس از این است که آلبوم «دریایی‌ها» را با همکاری محمدرضا چراغعلی به بازار موسیقی پاپ عرضه می‌کند که با استقبال مناسبی روبرو می‌شود. سپس تیراژ سریال «بیراهه‌ها» بود که زمینه‌ساز ارائه آلبومی کامل توسط او شد و همزمان با عید فطر سال ۱۳۸۵ «آلبوم مثلث» را با حضور ترانه‌هایی چون «بیراهه‌ها»، «یه روز سرد پاییزی» با تنظیم علی افضلی، «کوله‌بار»، «خط و نشون»، «آینه»، «لب سکوت»، «قلب سنگی»، «مرثیه» و «عطر بارون» ارائه کرد. در همین زمان بود که وب‌گاه شخصی او نیز راه‌اندازی شد.

وی همچنین اجراهای زنده متعددی داشته است که بخش عمده آن‌ها در جزیره کیش بوده است. بزرگ‌ترین کنسرت او در شب‌های ۱۴ و ۱۵ شهریور ۱۳۸۶ در مجموعه کاخ سعدآباد و با حضور بیش از ۵۰۰۰ نفر در هر شب برگزار شد.

آلبوم بعدی او با نام ۱۴ در پاییز سال ۱۳۸۸ منتشر شد. پس از جنجال بسیار بر سر مجوز به علت همکاری با شادمهر عقیلی سرانجام در زمستان سال ۱۳۹۰، آلبوم تصمیم منتشر گردید که جزو پرفروش‌ترین‌های سال ۱۳۹۰ شد. «تصمیم» بهترین آلبوم لهراسبی در بین چند آلبوم منتشر شده از وی شناخته شد.

او در اسفند۹۲ آلبومی را منتشر کرد که چند روز مانده به انتشار، نام آن را از سرمه‌ای به روبات تغییر داد.

http://facebook.com/OfficialAliLohrasbi

آلبوم های علی لهراسبی

دریایی‌ها

روبات

تصمیم

چهارده


http://facebook.com/OfficialAliLohrasbi

تک آهنگ های علی لهراسبی

تنها که میشی

تب گریه

من به تو حق میدم

بنویس

ساعت هشت

همه چیز اینجاست

شب تاریک

رهایی

حس واقعی

شرشر بارون (نسخه جدید)

به چشمام خیره شو

قلب آهنی

حواسم بهت هست

تصمیم (ریمیکس)

عبور شیشه ای (نسخه جدید)

این روزا

وقتی میای

هر شب

بی تو

ستاره های دنباله دار

هنوز باهاتم

از خاطرم نمیری

ستاره ها (به همراه خشایار اعتمادی(

پلاک

المپیک

خداحافظ بچه

ضربان

نجاتم بده

یه روز سرد

مرثیه

سه ، پنج ، دو

وطن

همیشه به قلب تو مدیونم

کوچه

پرواز

پای پیاده

نرو از آغوشم

با من بمان

به من بفهمون

فاصله ها

بیراهه ها

دریایی ها

کلبه سپید

http://facebook.com/OfficialAliLohrasbi