بیوگرافی

با

بابک صحرایی

آشنا شوید

بابک صحرایی

بابک صحرایی (زادهٔ ۱۵ فروردین ۱۳۵۸ در تهران)، ترانه‌سرا، شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و مهندس کامپیوتر ایرانی است. او هم اکنون سردبیری ماهنامه هفت نگاه را بر عهده دارد. او موسس کارگاه ترانه است که به آموزش ترانه به جوانان می‌پردازد. او از سال ۱۳۸۰ با همکاری با بابک بیات به عنوان ترانه‌سرا مشغول به فعالیت شد و در طی این سالها یکی از بهترین ترانه سراهای ایرانی بوده‌است. از جمله ترانه سرایانیست که ترانه سرایی پاپ امروز ایران با آنها شناخته می‌شود. تاکنون بیش از ۵۰۰ ترانه از وی اجرا شده است.

از او ترانه‌های متعددی به انتشار رسیده‌است که توسط خوانندگانی چون حامی، مانی رهنما، فرزاد فرزین، سیروان خسروی، بابک جهانبخش، امیر کریمی، قاسم افشار، سعید شهروز، نیما مسیحا و چند خواننده دیگر اجرا شده‌است.

بابک صحرایی سرودن ترانه‌های فیلم‌های سینمایی متعددی را بر عهده داشته که از آن جمله می‌شود به ترانه فیلم سینمایی پاتو زمین نذار به کارگردانی ایرج قادری (با صدای حامی)، شبکه به کارگردانی ایرج قادری (با صدای حامی و نیما مسیحا) ، سریال تلویزیونی با من حرف بزن با صدای حامی، سریال تلویزیونی از کی بپرسم با صدای نیما مسیحا، فیلم سینمایی خودزنی به کارگردانی احمد کاوری با صدای رضا یزدانی و دوباره عاشقی به کارگردانی بهمن گودرزی (با صدای مهدی یغمایی) اشاره کرد.