کاربرد روسری در عکسهای ایرانی

کاربرد روسری در عکسهای ایرانی

دوشنبه ۹۴/۱۰/۱۴  ۰۹:۴۷

شبنم قلی خانی
ز تمام بودنی ها... تو همین از آنِ من باش! که به غیر با تو بودن... دلم آرزو ندارد! ****** "حسین منزوی" صبحتون خوش

به نقل از صفحه رسمی شبنم قلی خانی در اینستاگرام

Selfireport.com

روسری یا شال در عکسهایی که هنرپیشگان در فضای مجازی منتشر می کنند، نقش تعیین کننده ای دارد. اغلب اوقات ما شاهد آنیم که بواسطه وجود روسری فضایی از تعلیق در عکس ایجاد شده است فضایی که هیچکاک با آن همه استادی گاهی در ایجاد آن ناموفق بود.مثلا در این عکس دقت کنید با استایلی که شبنم قلی خانی پیاده کرده است مخاطب ناخودآگاه دوست دارد این عکس ادامه پیدا کند.غافل از اینکه اگر این عکس ادامه پیدا کند شبنم خانم ممنوع التصویر می شود!! 

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

شبنم قلی خانی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در نوزدهم آبان سال 1356 در تهران به دنیا آمد، او دارای دیپلم ریاضی فیزیک است، در دانشگاه در رشته ی تئاتر قبول شد و گرایش طراحی صحنه را انتخاب کرد.
چندی بعد در کنکور کارشناسی ارشد در گرایش کارگردانی تئاتر مشغول به تحصیل شد و هم اکنون فارغ التحصیل این رشته است، وی کارش را از سال 1375 با تئاتر آنتیگونه آغاز کرد و در سال 76 با همین تئاتر، در شهر تئاتر شهر بر روی صحنه رفت،اولین کار او باعث شد، وی با بازی در فیلم سینمایی «مریم مقدس» به کارگردانی شهریار بحرانی چهره شد. به سال 79 بود که او یک شبه ره صد ساله پیمود، از دیگر فیلم های سینمایی که او ایفای نقش کرد، می توان به یک الف ناقابل، عطش، جوجه اردک من و وعده دیدار اشاره داشت، همچنین او در مجموعه های تلویزیونی زیادی ایفای نقش کرده است که از آن جمله می توان به «اولین شب آرامش» اشاره کرد.
19 آبان تولد این بازیگر توانای سینما و تلویزیون است، او بجز مدرک تحصیلی که اخذ کرده، یک دوره آموزش گریم سینمایی و چهره پردازی زیر نظر استاد جلال الدین معیریان گذرانده و یک دوره آموزش فیلم نامه نویسی نیز درکلاس های حوزه هنری زیر نظر فریدون جیرانی دیده است، وی در حال حاضر غیر از بازیگری و کارگردانی فیلم در دانشگاه آزاد مشغول تدریس رشته تئاتر به دانشجویان است، وی در زمینه ساخت فیلم کوتاه هم فعالیت می کند، ابتدا فیلمی به نام «من تنها» را ساخت و سپس فیلم دیگری به نام «خونه» را کارگردانی کرد...
به نقل از آکاایران : شبنم قلی خانی، در کنار مادرش در منطقه سعادت آباد تهران زندگی می کند، چرا که سال ها پیش پدرش دارفانی را وداع گفته است.آخرین کاری که از او در نوبت پخش است، اثر «اگر عشق نبود» به کارگردانی فیاض موسوی است، وی در این مجموعه نقش دختری به نام پریسان را ایفا می کند، پریسان دختری است که می تواند با مشکلات به تنهایی کنار بیاید،
او به عرفان رو می آورد و این معنویت در زندگی اش باعث می شود که از پس مشکلات برآید.
همان طور که گفتیم، قلی خانی در سال 82 پدرش را از دست داد و حالا با مادرش زندگی می کند، او فرزند سوم خانواده است، یک برادر و یک خواهر بزرگ تر از خود دارد که هر دو متاهل و دارای فرزند هستند. او از لحاظ شخصیتی آدم جالبی است، آدم های مختلف را در زندگی به راحتی می تواند تحمل کند و به قول معروف زود از کوره در نمی رود، اما ناگفته نماند که گاهی اوقات محیط کار و زندگی خسته اش می کند، با اینکه در قبال اطرافیان تحمل دارد، اما در رابطه با خودش این گونه نیست.
قلی خانی در مورد مجموعه اولین شب آرامش می گوید: «نقش آذر را دوست داشتم و از اینکه این نقش را بازی کردم راضی ام، آذر بر پایه احساساتش فکر نمی کرد و از روی منطق عمل می کرد، همان طور که در مجموعه دیدیم که او در روز ازدواج از «سفره عقد» بلند می شود و می رود، به نظرم آذر تصمیم درستی گرفت، او به حرف دلش گوش کرد. علاقه او به «فرزاد» باعث می شود که وارد زندگی علیرضا نشود تا او را بدبخت کند او می خواست مجبور نباشد تا یک عمر به طرف مقابل دروغ بگوید و وانمود کند که دوستش دارد، اما خودش کس دیگری را در دل دوست داشته باشد. گرچه در آخرین لحظات به این فکر افتاد، اما تصمیم درست و منطقی همین بود.
فیلم های سینمایی

فیلم های سینمایی شبنم قلی خانی

2000    مریم مقدس  
۲۰۰۰     یک الف ناقابل  
۲۰۰۱     جوجه اردک من     
۲۰۰۱     عطش         
۲۰۰۱     سفرنامه خواب   
۲۰۰۳     وعده دیدار    
۲۰۰۷     ستاره سهیل     
۲۰۰۷     به خاطر خواهرم   
۲۰۰۹     خاطره        
۲۰۱۰     پریناز         
۲۰۱۰     بچه تهران       
۲۰۱۰     شور شیرین       
۲۰۱۱     فرزند خوانده        
۲۰۱۱     درخشش پنهان         
۲۰۱۱     بزرگ مرد کوچک          
۲۰۱۲     پنجشنبه آخر ماه

سریال های

سریال های شبنم قلی خانی

 اولین شب آرامش  
 ما چند نفر  
سال های برف و بنفشه    
 نردبام آسمان  
پنجمین خورشید     

پنج کیلومتر تا بهشت   
سرزمین کهن

کارگردانی های شبنم قلی خانی

حقیقت یک دست فروش 
من تنها   
 خونه   
فارسی ناآشنا
زندگی  
روز  
امروز سه شنبه ست 
 دست    

کاربرد روسری در عکسهای ایرانی
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها