تعیین نشده

از لطف و محبت فرزاد عزیز ممنونم

پنجشنبه ۹۵/۰۲/۰۹  ۱۴:۰۵

ترانه مکرم
از لطف و محبت فرزاد عزیز ممنونم

به نقل از صفحه رسمی ترانه مکرم در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

ترانه مکرم

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

ترانه مکرم

ترانه مکرم (زادهٔ ۱۴ مرداد ۱۳۵۹، تهران) ترانه‌سرای ایرانی است.

وی از سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را با شعر نو و سپید آغاز کرد که منجر به جمع آوری ۲ مجموعه‌ای به نام‌های سالار و ترانه نامه شد.

در چندین مجله و هفته نامه و هم چنین نشریات دانشجویی و وب‌نوشتی با نام «ترانه‌سازان» در باب ترانه می‌نویسد. در حال حاضر در کنار ترانه سرایی مشغول ترجمه آثار ادبی انگلستان است، که به قول خودش ترجمه و بررسی آثار نویسندگان و شعرای معاصر جهان به نوعی به دیدگاه او در مورد ترانه هم کمک خواهد کرد . رشته تحصیلی وی مترجمی زبان انگلیسی است . در بهار سال ۱۳۸۷ اولین کتاب ترانهٔ خود با نام"طلوع من" را در نمایشگاه کتاب و در سال ۱۳۸۹ دومین مجموعه ترانه‌های خود را با نام "ساعت ۹" به بازار عرضه کرد.

اولین ترانه او سال ۱۳۷۹ شمسی با عنوان «یه روز برفی» در کاست «یه روز برفی» به خوانندگی محمدرضا عیوضی بود.پس از آن با خوانندگانی نظیر محمد اصفهانی، خشایار اعتمادی، بهنام صفاریان، بهزاد ابطحی، نادر مسچی، پرهام، مهدی مقدم (پرونده)، هومن سزاوار، محسن چاوشی، فرزاد فرزین، محمد خاکپور، وحید حاجی تبار، فرشید سرباز وطن، بابک جهانبخش و همچنین آهنگسازان و تنظیم کنندگانی نظیر فرخ آهی، بهنام ابطحی، داریوش تقی پور، بهروز صفاریان، پدارم کشتکار، نیما نور محمدی، مهدی مقدریان، سعید شهروز، رضا یزدانی، حسین صنعتی، و کوروش صنعتی فعالیت خود را ادامه داد.

ترانه مکرم
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها