میترا حجار

ديشب وقتي براي ديدن ستاره ها به رصد خانه بام خرم آ

پنجشنبه ۹۵/۰۲/۲۳  ۱۴:۲۸

میترا حجار
ديشب وقتي براي ديدن ستاره ها به رصد خانه بام خرم آباد رفته بوديم، خانم جواني برايمان شرح مي داد كه تمام كهكشانهاي جهان تنها چهار درصد هستي را تشكيل مي دهند اما نود و شش درصد آن تاريكي مجهول است، من به تمام ستاره هايي مي انديشيدم كه در آن چهار درصد قرار دارند. ستاره هاي راستين، ستاره هايي كه نه بر سينه آسمان بلكه در قلب زمين قرار دارند..."در برابر طوفان مي ايستند، خانه را روشن مي كنند و مي ميرند" نمي توانم بيشتر بنويسم هميشه مي گفتي اندوه يك حس دروني ست كه نبايد آن را بروز داد، تنها ميدانم كه در اين يكسالي كه از آخرين ديدارمان گذشته، دلم برايت تنگ شده دلتنگ شدني بي حاصل، بي سرانجام، بي آن كه ديداري در پيش داشته باشد. نميدانم شايد تو به كشف آن نود و شش درصد رفته باشي... "در درختان مثال انسان است آدمي صورت درختان است دست خواهد رها زبند شود شاخه تا آسمان بلند شود نيز بعد از هجوم باد خزان بذر ها مي پراكند انسان گرچه چشم آوران افلاكند هي دوان ريشه دار در خاكند يا همان سان كه هيمه مي سوزد مرگ هم روشنا مي افروزد" م. ع. سپانلو ١٣١٩-١٣٩٤

به نقل از صفحه رسمی میترا حجار در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

میترا حجار

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

میترا حجار

میترا حجار (زاده ۱۵ بهمن ۱۳۵۵، مشهد) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.

میترا حجار در ۱۵ بهمن ۱۳۵۵ در شهر مشهد بدنیا آمد. مادر او مهری جاهد و پدرش محمد حجار می‌باشد. وی دارای یک خواهر به نام مریم حجار و یک برادر به نام مجتبی حجار می‌باشد. بازیگری را از سال ۱۳۷۶ با حضور در «غریبانه» ساخته احمد امینی آغاز کرد. حجار تجربه حضور در تلویزیون را نیز دارد که قابل اشاره‌ترین آن بازی در مجموعه «پلیس جوان» است. از دیگر کارهای او حضور در نمایش‌هایی چون «هملت» و «دایی وانیا» است که دومی در فرانسه روی صحنه رفت. همچنین در زمینه موسیقی نیز در حال فعالیت است. حجار در سال ۸۴ ایران را به قصد فرانسه ترک کرد و برای تحصیل در رشته کارگردانی به آمریکا سفر نمود، او پس از حضور ۳ ساله در محافل فرهنگی خارج از کشور توانست در یک قسمت از سریال تلویزیونی آمریکایی به نام «اسمیت» بازی کند. میترا حجار در حال حاضر در ایران است و به نظر می‌رسد با توجه به تجربه فضای خارج از کشور خواهان ادامه فعالیت هنری خود در ایران باشد. وی گفته‌است: وقتی پرس جو کردم دیدم کالجهای آمریکا بهترین جا برای تحصیل است؛ بنابراین رفتم وبرای پر کردن همان کمبودهای زندگی شخصی، چند سال ماندم. هیچ وقت به کسی نگفتم به ایران باز نمی‌گردم. کما اینکه الان هم که اینجا هستم از آینده‌ام خبر ندارم. ممکن است هوس یاد گیری زبان اسپانیایی به سرم بزند و این بار راه بیافتم و بروم آمریکای لاتین. فرق ما با درختها همین است دیگرو... ریشه‌ای نداریم که ثابت وساکن نگه‌مان دارد.

او پیش از ترک ایران در فیلم‌های این ترانه عاشقانه نیست، زمستان است، بازنده، رازها، جنایت، ملاقات با طوطی، صورتی، فراری، رخساره، قارچ سمی، مزاحم، سگ کشی، شب‌های تهران، اعتراض، متولد ماه مهر، فریاد، غریبانه حضور داشت.وی در مصاحبه خود با ماهنامه فیلم گفت: چیزی که من دراین مدت متوجه‌اش شده‌ام این است که سطح فیلمها نسبت به زمانی که من از این جا رفتم خیلی نزول پیدا کرده. شش هفت سال پیش نقشهای خیلی بهتری به من پیشنهاد می‌شد. اما دراین یکی دوسال اخیر یک خروار فیلمنامه بد و نقشهای الکی خوانده‌ام.

وی در سی وسومین دوره جشنواره فیلم فجر دوفیلم داشت فیلم اعترافات ذهن خطرناک من به کارگردانی هومن سیدی و خداحافظی طولانی به کارگردانی فرزاد موتمن که برای فیلم خداحافظی طولانی نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

فیلم های سینمایی میترا حجار

۱۳۹۳ خداحافظی طولانی

۱۳۹۲ آتش‌بس ۲

۱۳۹۲ خط ویژه

۱۳۹۲ لاله

۱۳۹۱ دلتنگی‌های عاشقانه

۱۳۹۱ خاکستر و برف

۱۳۹۰ نارنجی پوش

۱۳۹۰ من همسرش هستم

۱۳۸۹ خاک و آتش

۱۳۸۷ آناهیتا

۲۰۱۰ شکارچی

۲۰۰۹ استلینای آبی

۱۳۸۴ این ترانه عاشقانه نیست

۱۳۸۴ زمستان است

۱۳۸۳ بازنده

۱۳۸۳ رازها

۱۳۸۱ جنایت

۱۳۸۱ صورتی

۱۳۸۱ فراری

۱۳۸۱ ملاقات با طوطی

۱۳۸۰ قارچ سمی

۱۳۸۰ مزاحم

۱۳۷۹ رخساره

۱۳۷۹ سگ کشی

۱۳۷۹ شب‌های تهران

۱۳۷۸ اعتراض

۱۳۷۸ متولد ماه مهر

۱۳۷۷ فریاد

۱۳۷۶ غریبانه

سریال های میترا حجار

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (یک اپیزود)

(۱۳۷۹/۱۳۸۰) پلیس جوان - سیروس مقدم

(۱۳۸۸/۱۳۸۹) گمشده - راما قویدل

جوایز میترا حجار

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از چهارمین دوره جشن خانه سینما (۱۳۷۹)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم سگ‌کشی از نوزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۹)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم صورتی از بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۱)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم نارنجی پوش از سی امین جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۰)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم خداحافظی طولانی از سی وسومین جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۳)

میترا حجار
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها