حسن روحانی  قم مراجع

‌ دیدار با #مراجع عظام تقلید در #قم ۲/۲ ؛ ‌ ‌ ─ آی

دوشنبه ۹۵/۰۳/۰۳  ۰۹:۳۴

حسن روحانی
‌ دیدار با #مراجع عظام تقلید در #قم ۲/۲ ؛ ‌ ‌ ─ آیت‌الله العظمی علوی گرگانی: در مسیر خدمت به مردم، باید در برابر دشواری‌ها و مشکلات ایستاد.‌ ‌ ─ آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی: عملکرد دولت در بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل سازنده با کشورهای جهان قابل تقدیر است. همواره دعاگوی رییس جمهور و مسوولان دولت هستم.‌‌ ‌ ─ آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی: مشکلات کشور با وحدت و تلاش همگانی حل شدنی است. دعا می‌کنم گام به گام بر مشکلات فائق بیایید.‌ ‌ ─ آیت‌الله العظمی جوادی آملی: حفظ استقلال و پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اقدامات سفارشی امکان‌پذیر نیست؛ بلکه تلاش، عزم، توکل و جدیت می‌خواهد. تاکنون توفیقات زیادی به دست آمده و از تلاش‌های دولت در جهت کاهش تورم و ایجاد رونق اقتصادی در کشور، تقدیر می‌کنم. ما برای تداوم و توسعه این دستاوردها، برای تک تک اعضای دولت دعا می‌کنیم.‌ ‌

به نقل از صفحه رسمی حسن روحانی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

حسن روحانی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

حسن روحانی

حسن روحانی (با نام پیشین حسن فریدون؛زادهٔ ۹ دی ۱۳۲۷ (در شناسنامه: ۲۱ آبان ۱۳۲۷)‏ در سرخه، استان سمنان) روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهور فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۰ است.
روحانی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در مورد برنامه هسته‌ای ایران  از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۲ عضو شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رهبر جمهوری اسلامی ایران ‏ و از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۲ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بوده است.
وی سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم، بوده است.
در ۲۲ فروردین ۱۳۹۲، حسن روحانی با نام «دولت تدبیر و امید»، شعار اعتدال‌گرایی، نماد کلید و رنگ بنفش برای انتخابات ریاست جمهوری رسماً اعلام نامزدی کرد. وی در ۱۷ اردیبهشت، با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، نام خود را برای رقابت ۲۴ خرداد ثبت کرد. سرانجام وی با اعلام وزارت کشور با کسب ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ رأی رسماً به عنوان هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.
حسن روحانی اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب ایران، با رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ارتباط برقرار نمود. این ارتباط با باراک اوباما و از طریق مکالمه تلفنی صورت گرفت.
همچنین او اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب اسلامی با نخست وزیر انگلیس، دیوید کامرون، به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی انگلستان دیدار کرد.
حسن روحانی قم مراجع
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها