حسن روحانی  نفت رشد اقتصادی اشتغال دولت مجلس کسب فساد اوپک تحریم پساتح

‌ افتتاحیه دهمین دوره #مجلس؛ برای حل مشکلات، نیاز

یکشنبه ۹۵/۰۳/۰۹  ۰۹:۳۸

حسن روحانی
‌ افتتاحیه دهمین دوره #مجلس؛ برای حل مشکلات، نیازمند شفافیت قوانین هستیم نه تورم قوانین. #مجلس قواعد بازی را برای مردم و #دولت تعیین می‌کند؛ اگر قواعد بازی شفاف نباشد، بازیگر هرچقدر قوی باشد بازهم ناموفق خواهد بود. ما باید در کنارهم، جغرافیای سرمایه، بازار و تکنولوژی را مشخص کنیم تا بتوانیم کشور را به رشد مناسب و جوانان را به #اشتغال لازم برسانیم. در سال‌های ۹۱ تا ۹۴ در سایه #تحریم از حدود ۱۸۰ میلیارد دلار درآمد صادرات نفتی محروم شدیم که می‌توانست اشتغال و رشدهای فراوانی در پی داشته باشد. خوشحالیم که به زودی به سهمیه قبلی‌مان در زمینه صادرات #نفت می‌رسیم و سهم ما در #اوپک نصیب دیگران نمی‌شود. #پساتحریم در سال جاری به #رشد_اقتصادی ۵ درصدی می‌رسیم؛ اما یکی از الزامات رشد ۸ درصدی، سرمایه‌گذاری ۳۰ تا ۵۰ میلیارد دلاری از منابع خارجی است. با همفکری بیشتر بین دولت و مجلس – یعنی طرح کمتر و لایحه بیشتر – و با کمک صاحب‌نظران و دانشگاهیان، قوانینی را وضع کنیم که بتوانیم محیط #کسب‌وکار را آسان بکنیم؛ دربرابر #فساد و قاچاق بایستیم؛ و مسائل بانکی را حل و فصل کنیم. عکس: محمد بابایی / ایرنا‌ ‌

به نقل از صفحه رسمی حسن روحانی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

حسن روحانی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

حسن روحانی

حسن روحانی (با نام پیشین حسن فریدون؛زادهٔ ۹ دی ۱۳۲۷ (در شناسنامه: ۲۱ آبان ۱۳۲۷)‏ در سرخه، استان سمنان) روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهور فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۰ است.
روحانی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در مورد برنامه هسته‌ای ایران  از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۲ عضو شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رهبر جمهوری اسلامی ایران ‏ و از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۲ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بوده است.
وی سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم، بوده است.
در ۲۲ فروردین ۱۳۹۲، حسن روحانی با نام «دولت تدبیر و امید»، شعار اعتدال‌گرایی، نماد کلید و رنگ بنفش برای انتخابات ریاست جمهوری رسماً اعلام نامزدی کرد. وی در ۱۷ اردیبهشت، با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، نام خود را برای رقابت ۲۴ خرداد ثبت کرد. سرانجام وی با اعلام وزارت کشور با کسب ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ رأی رسماً به عنوان هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.
حسن روحانی اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب ایران، با رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ارتباط برقرار نمود. این ارتباط با باراک اوباما و از طریق مکالمه تلفنی صورت گرفت.
همچنین او اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب اسلامی با نخست وزیر انگلیس، دیوید کامرون، به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی انگلستان دیدار کرد.
حسن روحانی نفت رشد اقتصادی اشتغال دولت مجلس کسب فساد اوپک تحریم پساتح
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها