مادری که قاتل فرزندش را با شرط ترک اعتیاد بخشید

مادری که قاتل فرزندش را با شرط ترک اعتیاد بخشید

یکشنبه ۹۵/۰۳/۰۹  ۱۲:۱۵

میترا حجار
 "به قاتل پسرم گفتم خیلی مردی؛ خوشحالم که اعتیادت را کنار گذاشتی و به جامعه بازگشتی. پسرم امیر (مقتول) قبلاً اعتیاد داشت اما پاک شد. روز حادثه به درخواست پدر متهم، رفته بود خانه آنها، متهم را به کمپ ببرد و زندگی‌اش را نجات دهد، اما به دست او کشته شد. من تصمیم گرفتم مثل امیر رفتار کنم؛ اینکه یک زندگی را نجات دهم." این حادثه برای شما یک نشانه است؟ "یک امتحان است و فرزند من امانت خدا دست من بود. خدا تعیین کرد که آن روز (روز قتل) آخرین روز زندگی امیر باشد. با این وصف حالا چرا من انتقام بگیرم؟" تنها شرط شما همان ترک اعتیاد بود؟ یعنی دیه دریافت نکردید؟ "دنیا چرک کف دست است. الان دیه ٢٢٠ میلیون تومان است و این پول کمی نیست. اما من تنها شرطم همان ترک اعتیاد بود. من با خدا معامله کردم. او بین بنده‌هایش فرقی نمی‌گذارد، چشمداشتی ندارد و به همه کمک می‌کند. وقتی خویشاوندانم فهمیدند، گفتند می‌خواهی او را به خاطر کاری که کرده تشویق کنی، گفتم «نه من می‌خواهم او را تشویق کنم تا به زندگی سالم برگردد." چگونه راضی‌شان کردید؟ به پسرهایم گفتم اگر سعید (متهم) تنها معتاد این مملکت بود، خودم تا پای اعدامش می‌رفتم و زیر صندلی را می‌زدم اما مگر او تنها معتادی است که می‌شناسیم؟ آیا وقتی راحت می‌بینیم که در خیابان‌ها مواد خرید و فروش می‌کنند، می‌توان مطمئن بود که اعدام متهم، کار درستی است؟ به پسرهایم گفتم آخر کار ما در این پرونده آشتی است، پس چقدر لذت دارد همان اول آشتی کنیم. چرا با طول دادنش، خاطرات تلخ را زنده کنیم؟ به آنها گفتم باید از متهم حمایت کرد تا ترک کند و به زندگی برگردد تا کار برادرشان که برای نجات او رفته بود، هدر نرود." و متهم شرط شما را به جا آورد و آزاد شد. وقتی خبر ترک اعتیاد او را شنیدید چه احساسی داشتید؟ "خیلی خوشحال شدم. در دادگاه که او را دیدم، گفتم خیلی مردی؛ فکر کن تازه از مادر متولد شده‌ای. به جامعه نشان بده که اگر تا دیروز فرد معتادی بودی، امروز اما پاک شده‌ای و می‌توانی کارهای خوبی انجام دهی. تو هم هرازچندگاهی با من تماس بگیر و از احوالاتت بگو؛ اینکه چه مدت است پاک مانده‌ای. از او می‌خواهم که با پاک ماندن، بگذارد من و پسرم در آرامش باشیم. بگذارد ببینم که بخششم بی‌نتیجه نبوده و کار پسرم به سرانجام رسیده. او با پاک ماندنش می‌تواند دینش را به پسرم ادا کند. از خدا می‌خواهم به او سلامتی بدهد، کمکش کند همیشه پاک بماند و هیچ‌وقت دوباره، زندگی بدش در گذشته را به ذهنش نیاورد. فرزند خوبی برای والدینش باشد و شوهر و پدر خوبی

به نقل از صفحه رسمی میترا حجار در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

میترا حجار

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

میترا حجار

میترا حجار (زاده ۱۵ بهمن ۱۳۵۵، مشهد) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.

میترا حجار در ۱۵ بهمن ۱۳۵۵ در شهر مشهد بدنیا آمد. مادر او مهری جاهد و پدرش محمد حجار می‌باشد. وی دارای یک خواهر به نام مریم حجار و یک برادر به نام مجتبی حجار می‌باشد. بازیگری را از سال ۱۳۷۶ با حضور در «غریبانه» ساخته احمد امینی آغاز کرد. حجار تجربه حضور در تلویزیون را نیز دارد که قابل اشاره‌ترین آن بازی در مجموعه «پلیس جوان» است. از دیگر کارهای او حضور در نمایش‌هایی چون «هملت» و «دایی وانیا» است که دومی در فرانسه روی صحنه رفت. همچنین در زمینه موسیقی نیز در حال فعالیت است. حجار در سال ۸۴ ایران را به قصد فرانسه ترک کرد و برای تحصیل در رشته کارگردانی به آمریکا سفر نمود، او پس از حضور ۳ ساله در محافل فرهنگی خارج از کشور توانست در یک قسمت از سریال تلویزیونی آمریکایی به نام «اسمیت» بازی کند. میترا حجار در حال حاضر در ایران است و به نظر می‌رسد با توجه به تجربه فضای خارج از کشور خواهان ادامه فعالیت هنری خود در ایران باشد. وی گفته‌است: وقتی پرس جو کردم دیدم کالجهای آمریکا بهترین جا برای تحصیل است؛ بنابراین رفتم وبرای پر کردن همان کمبودهای زندگی شخصی، چند سال ماندم. هیچ وقت به کسی نگفتم به ایران باز نمی‌گردم. کما اینکه الان هم که اینجا هستم از آینده‌ام خبر ندارم. ممکن است هوس یاد گیری زبان اسپانیایی به سرم بزند و این بار راه بیافتم و بروم آمریکای لاتین. فرق ما با درختها همین است دیگرو... ریشه‌ای نداریم که ثابت وساکن نگه‌مان دارد.

او پیش از ترک ایران در فیلم‌های این ترانه عاشقانه نیست، زمستان است، بازنده، رازها، جنایت، ملاقات با طوطی، صورتی، فراری، رخساره، قارچ سمی، مزاحم، سگ کشی، شب‌های تهران، اعتراض، متولد ماه مهر، فریاد، غریبانه حضور داشت.وی در مصاحبه خود با ماهنامه فیلم گفت: چیزی که من دراین مدت متوجه‌اش شده‌ام این است که سطح فیلمها نسبت به زمانی که من از این جا رفتم خیلی نزول پیدا کرده. شش هفت سال پیش نقشهای خیلی بهتری به من پیشنهاد می‌شد. اما دراین یکی دوسال اخیر یک خروار فیلمنامه بد و نقشهای الکی خوانده‌ام.

وی در سی وسومین دوره جشنواره فیلم فجر دوفیلم داشت فیلم اعترافات ذهن خطرناک من به کارگردانی هومن سیدی و خداحافظی طولانی به کارگردانی فرزاد موتمن که برای فیلم خداحافظی طولانی نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

فیلم های سینمایی میترا حجار

۱۳۹۳ خداحافظی طولانی

۱۳۹۲ آتش‌بس ۲

۱۳۹۲ خط ویژه

۱۳۹۲ لاله

۱۳۹۱ دلتنگی‌های عاشقانه

۱۳۹۱ خاکستر و برف

۱۳۹۰ نارنجی پوش

۱۳۹۰ من همسرش هستم

۱۳۸۹ خاک و آتش

۱۳۸۷ آناهیتا

۲۰۱۰ شکارچی

۲۰۰۹ استلینای آبی

۱۳۸۴ این ترانه عاشقانه نیست

۱۳۸۴ زمستان است

۱۳۸۳ بازنده

۱۳۸۳ رازها

۱۳۸۱ جنایت

۱۳۸۱ صورتی

۱۳۸۱ فراری

۱۳۸۱ ملاقات با طوطی

۱۳۸۰ قارچ سمی

۱۳۸۰ مزاحم

۱۳۷۹ رخساره

۱۳۷۹ سگ کشی

۱۳۷۹ شب‌های تهران

۱۳۷۸ اعتراض

۱۳۷۸ متولد ماه مهر

۱۳۷۷ فریاد

۱۳۷۶ غریبانه

سریال های میترا حجار

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (یک اپیزود)

(۱۳۷۹/۱۳۸۰) پلیس جوان - سیروس مقدم

(۱۳۸۸/۱۳۸۹) گمشده - راما قویدل

جوایز میترا حجار

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از چهارمین دوره جشن خانه سینما (۱۳۷۹)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم سگ‌کشی از نوزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۹)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم صورتی از بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۱)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم نارنجی پوش از سی امین جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۰)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم خداحافظی طولانی از سی وسومین جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۳)

مادری که قاتل فرزندش را با شرط ترک اعتیاد بخشید
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها