فریدون آسرایی

بعد از مدتها فرصتى شد سرى به كرج بزنم و با دوستان

دوشنبه ۹۵/۰۳/۱۰  ۱۱:۳۸

فریدون آسرایی
بعد از مدتها فرصتى شد سرى به كرج بزنم و با دوستان بريم جاده چالوس و كنار رودخانه كرج فردا صبح زود هم راهى بندر عباس هستيم به اميد يه كنسرت خوب در كنار مردم خونگرم بندر

به نقل از صفحه رسمی فریدون آسرایی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

فریدون آسرایی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

فریدون آسرایی

فریدون آسرایی  ، او در منطقه آسارا در ۴۰ کیلومتری کرج در جاده چالوس به دنیا آمد. بعد از تحصیلات در ژوئیه ۱۹۸۷ به کانادا شهر ونکوور رفت و ۱۴ سال در آنجا زندگی کرد. سال ۱۹۸۸ گروه غزال و ۲ سال بعد هم گروه_پرواز را با حضور کامران، هنگامه، رامین زمانی و... راه انداخت که ترانه ایران ایرانم نشانی از این گفته است. او اولین آلبومش را با تنظیم رامین_زمانی و با نام اولین سلام که ترانه‌هایش عباتند از: اولین سلام، جدایی، جاده عشق، تو ای یار، شاهچراغ، گل اندام، قربونت و دختر بندر را در سال ۱۳۸۰ به بازار روانه کرد و به ایران باز گشت. (آن زمان خوانندگانی چون اعتمادی و اصفهانی تازه مطرح شده بودند).
از نظر او آلبوم اولش نمره قبولی نگرفت به همین خاطر خواست آلبوم بعدیش را در ایران جمع و جور و در لس_آنجلس به بازار فرستد. از جانب دکتر چراغعلی به پدرام کشتکار معرفی شد و ترانه خونه به خونه را با او به ثبت رسانید. پس از آنکه کار آلبوم آدم و حوای شادمهر توسط بهروز صفاریان به پایان رسید فریدون به بهروز توسط پدرام معرفی شد. روزی در استودیو و در سر ضبط قطعه ستاره بهنام برادر بهروز به فریدون پیشنهاد خوانندگی مهمان در این ترانه شد. او نیز این ترانه را اجرا کرد و... پدرام و بهروز نیز با تلاش و اصرار زیاد توانستند فریدون را به ارئه آلبوم در ایران متقاعد کنند. البته خود او دلیل‌های زیادی از جمله سن زیاد مادرش را برای این کار داشت.
از برترین آثار فریدون، سلام با ترانه‌ای از حسین غیاثی باعث شد تا این اثر به عنوان قویترین و برترین ملودی سال ۱۳۸۸ کشور برگزیده شود. سلام ماندگارترین اثر فریدون تلقی می‌شود. او در سال ۱۳۹۴ با خواننده سبک رپ آرمین_تو_ای_اف_ام تک آهنگ نیستی را خواندند.
آلبوم های

آلبوم های فریدون آسرایی

-  سرگذشت ۱۳۷۷
-  اولین سلام ۱۳۸۰ (ناشر: ترانه)
-  غریبه ۱۳۸۳
-  از تو دورم ۱۳۸۶ (ناشر: سروش)
-  ریمیکس ۱۳۸۷ (ناشر: ایران گام)
-  خاطرات گمشده ۱۳۹۰ (ناشر: جهان تصویر)
-  عشق یعنی ۱۳۹۳ (ناشر: آوای هنر)

تک آهنگ‌های

تک آهنگ‌های فریدون آسرایی

- خونه به خونه

- چشمات مال منه

- بوی سیب

- با من بمون

- نمی دونم

فریدون آسرایی
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها