حسن روحانی  ایران دریاچه ارومیه آذربایجان غربی

‌ در اجتماع بزرگ مردم غیور #آذربایجان_غربی؛‌ ‌ – م

سه شنبه ۹۵/۰۳/۱۱  ۱۰:۱۷

حسن روحانی
‌ در اجتماع بزرگ مردم غیور #آذربایجان_غربی؛‌ ‌ – متحد کردن دشمنان ایران و متحد کردن رقبایمان علیه خودمان، هنر نیست.‌ ‌ – فرقی بین اقوام نگذاریم؛ همه ما شاخه‌های درخت تنومند #ایران هستیم.‌ ‌ – به وعده‌ام عمل کرده‌ام و اولین مصوبه دولت یازدهم درخصوص احیای #دریاچه_ارومیه بوده است. اکنون که وضعیت آن ثبیت شده، احیای آن را قدم به قدم پیگیری می‌کنیم. اگر شرایط سال‌های گذشته ادامه پیدا می‌کرد، سطح آب این دریاچه ١٢٠ سانتیمتر دیگر در عرض این سه سال کاهش پیدا می‌کرد. اما امروز به همت مسئولین و مردم، سطح آب دریاچه ارومیه ۱۰ سانتیمتر بالاتر از سال ۹۲ قرار گرفته و شرایط آن تثبیت شده است. برای نسل آینده بنویسید که دریاچه ارومیه به دست مردم غیور آذربایجان احیا شد.‌ ‌

به نقل از صفحه رسمی حسن روحانی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

حسن روحانی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

حسن روحانی

حسن روحانی (با نام پیشین حسن فریدون؛زادهٔ ۹ دی ۱۳۲۷ (در شناسنامه: ۲۱ آبان ۱۳۲۷)‏ در سرخه، استان سمنان) روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهور فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۰ است.
روحانی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در مورد برنامه هسته‌ای ایران  از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۲ عضو شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رهبر جمهوری اسلامی ایران ‏ و از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۲ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بوده است.
وی سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم، بوده است.
در ۲۲ فروردین ۱۳۹۲، حسن روحانی با نام «دولت تدبیر و امید»، شعار اعتدال‌گرایی، نماد کلید و رنگ بنفش برای انتخابات ریاست جمهوری رسماً اعلام نامزدی کرد. وی در ۱۷ اردیبهشت، با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، نام خود را برای رقابت ۲۴ خرداد ثبت کرد. سرانجام وی با اعلام وزارت کشور با کسب ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ رأی رسماً به عنوان هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.
حسن روحانی اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب ایران، با رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ارتباط برقرار نمود. این ارتباط با باراک اوباما و از طریق مکالمه تلفنی صورت گرفت.
همچنین او اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب اسلامی با نخست وزیر انگلیس، دیوید کامرون، به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی انگلستان دیدار کرد.
حسن روحانی ایران دریاچه ارومیه آذربایجان غربی
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها