دکتر حسن هاشمی  اسيد پاشي بينايي چشم سهيلا جوركش چشم پزشكی خشونت

امیدواری در تاریکی هفته پیش سهیلا را دوباره معاین

سه شنبه ۹۵/۰۳/۱۱  ۱۰:۵۹

دکتر حسن هاشمی
امیدواری در تاریکی هفته پیش سهیلا را دوباره معاینه کردم. خدا را شاکرم که پیشرفت در روند درمانی او مطلوب بوده ، اما لازم است برای ادامه درمان، اقداماتی صورت بگیرد كه مقدمات سفر وي به خارج از كشور فراهم شد. به خاطر دارم زمانی که بیناییش را به دست آورد، اشک شوق از چشمش جاری شد، اگرچه با خود می اندیشیدم از این پس با هر نگاه به آینه، چه لحظات سختی را باید سپری کند... و حال که پس از نوزده ماه، امیدواری او را به زندگی می بینم، خودم هم روحیه می گیرم. خوشحالم از روحیه بالایش كه اگر این روحیه را نداشت، درمانش مشکل تر می شد. دلم می‌گيرد از ناداني و ظلمي که بر سهیلا و همه قربانيان خشونت رفته و نامهرباني كه سلامت و طراوات و زيبايي را از آنان گرفته و رنجي دائمي را همنشين شان كرده است. برای سهیلا جورکش بهبودی کامل آرزو می کنم و امیدوارم روزی را شاهد باشیم که خشونت از جامعه ما رخت بربندد. #سهيلا_جوركش#خشونت#اسيد_پاشي#بينايي#چشم# وزير_بهداشت#چشم_پزشكی#

به نقل از صفحه رسمی دکتر حسن هاشمی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

دکتر حسن هاشمی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

دکتر حسن هاشمی

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، زاده ۱۳۳۸ در شهرستان فریمان و متخصص چشم‌پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه، رئیس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی نور، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی، رئیس دانشکده پزشکی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کابینه حسن روحانی است. وی فاقد گرایش سیاسی می‌باشد. وی به اعتقاد برخی از ناظران از چهره‌های نزدیک به «جبهه پایداری» محسوب می‌شود. سیدحسن هاشمی در نخستین تغییر در وزارت بهداشت، رسول دیناروند معاون کامران باقری لنکرانی در دولت محمود احمدی‌نژاد را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

هاشمی برادر کوچکتر سیدحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده دور دوم و سوم مجلس شورای اسلامی است. او پسرعموی سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مشهد و عضو جبهه پایداری است.

حسن قاضی زاده هاشمی فروردین ماه ۱۳۳۸ در فریمان، در خانواده­ای مذهبی متولد شد. پدرش در فریمان عطار بود. وی در کودکی قرآن را نزد شیخ حسین مطهری پدر مرتضی مطهری فرا گرفت و پس از پایان دوره ابتدایی، دوره متوسطه را در دبیرستان فردوسی مشهد ادامه داد. وی همزمان در فعالیت­های مذهبی شرکت داشت. در سال ۵۶ وارد دانشکده پزشکی مشهد شد و ضمن تحصیل دانشگاهی در فعالیت­های اجتماعی سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت داشته و همزمان با گسترش موج اعتراضات، در رخدادهای سیاسی - اجتماعی شهر مشهد مشارکت داشت.

بعد از پیروزی انقلاب به عنوان یکی از مؤسسان سازمان جهاد سازندگی در کشور نقشی مؤثر ایفا داشت. با شروع جنگ ایران و عراق، مدت ۳۳ ماه به عنوان یکی از طراحان مهندسی رزمی به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشت و در این مدت دوبار مجروح شد. برادر کوچکترش نیز به علت مصدومیت شیمیایی ناشی از دوران جنگ، در سال ۱۳۷۲ درگذشت. او پس از بازگشت به دانشگاه جهت ادامه تحصیل، حضور در جبهه را در قالب تیم­های اضطراری پزشکی ادامه داد. وی هم اکنون به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان فارابی و بیمارستان چشم پزشکی نور مشغول است.

دکتر حسن هاشمی اسيد پاشي بينايي چشم سهيلا جوركش چشم پزشكی خشونت
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها