محمد علی ابطحی

به رئیس و اعضای جدید هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

چهارشنبه ۹۵/۰۳/۱۲  ۰۹:۵۳

محمد علی ابطحی
به رئیس و اعضای جدید هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تبریک میگویم. بهترين فرصت همكاري دولت و مجلس براي كمك به مردم و رشد اقتصادي است. آقای لاریجانی دوران مهمی برای ریاست مجلس دارد. اصلاح طلبان و طرفداران دولت همگی رای قابل توجهی به او دادند . وزن قوی فراکسیون امید به رهبری آقای عارف و مطالبات اصلاح طلبی از یک سو و فراکسیون مخالفان دولت، اصلی ترین دوگانه مجلس هست که تعامل با آنها از سوی رئیس، کار سختی برای لاریجانی ایجاد میکند. این مجلس می تواند به دور از مشکلات جناحی به مردم خدمت کند.توصیه میکنم رئیس و فراکسیون قوی امید در این مجلس توجه بیشتری به نظرات مخالفان دولت داشته باشند تا بدون اینکه کارشکنی های سابق برای دولت باشد، نظرات آنها شنیده شود و خدای ناکرده دیکتاتوری اکثریت شکل نگیرد. اين انتخابات نشان داد هيچ گروهي قابل حذف نيست

به نقل از صفحه رسمی محمد علی ابطحی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

محمد علی ابطحی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

محمد علی ابطحی

سیدمحمدعلی ابطحی فرزند سید حسن ابطحی (۷ بهمن ۱۳۳۸ در مشهد)روحانی و سیاست‌مدار اصلاح طلب ایران است. وی در دولت سید محمد خاتمی ریاست دفتر رئیس‌جمهور،  معاونت پارلمانی و حقوقی ریاست جمهوری و سمت مشاور وی را بر عهده داشت. با این حال، در دوره دهم ریاست جمهوری، بر خلاف محمّد خاتمی، از حامیان مهدی کروبی بود. ابطحی رئیس مؤسسه گفتگوی ادیان و از اعضای اصلی مجمع روحانیون مبارز است.
او پس از سال‌ها فعالیت و سمت‌های مختلف رادیو و تلویزیون، در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۶۷ از طرف سید محمد خاتمی که آن روزها وزیر ارشاد بود طی حکمی به معاونت امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد. با استعفای خاتمی از ارشاد در ۵ مرداد ۱۳۷۱ او هم استعفا داد.
با کاندیدا شدن خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری، کارش را در نمایندگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رها کرده و به ستاد انتخاباتی رفت. بعد از پیروزی خاتمی، در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۷۶ رئیس دفتر رییس جمهور شد.
در دور دوم ریاست جمهوری خاتمی، در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۰ معاون حقوقی و پارلمانی رییس جمهور شد. پس از انتخابات مجلس هفتم او که رابط دولت و مجلس بود، سه بار استعفاء داد تا بالاخره در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۸۳ استعفاء مورد قبول خاتمی قرار گرفته، پس از آن به سمت مشاور رئیس جمهور انتخاب شد.
محمد علی ابطحی
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها