حسن روحانی  پتروشیمی مهاباد ایران

‌ افتتاح مجتمع پتروشیمی #مهاباد و گفت‌وگو با مهندس

چهارشنبه ۹۵/۰۳/۱۲  ۰۹:۵۳

حسن روحانی
‌ افتتاح مجتمع پتروشیمی #مهاباد و گفت‌وگو با مهندسان و کارکنان این مجتمع، ۹۵/۳/۱۱. مجتمع #پتروشیمی مهاباد‌‌‌‌‌‌ به منظور توسعه تولیدات پتروشیمیایی در کشور، تولید مولد و همچنین توسعه صادرات پتروشیمیایی و استفاده بهینه از منابع گازی کشور، با مشارکت پتروشیمی ایران و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شکل گرفته است. گفتنی‌ است این مجتمع یکی از طرح‌های ١٢ گانه پتروشیمی در امتداد خط لوله اتیلن غرب است و این طرح از دیماه سال گذشته تولید خود را آغاز کرده و تاکنون چند محموله از محصولات این پتروشیمی به خارج از ایران صادر شده است. مجتمع پتروشیمی مهاباد قادر است سالانه ٣٠٠ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و ٣٠ هزار تن بوتن ١ را تولید کند که مانند اغلب پتروشیمی‌های کشور حدود ٧٠ درصد فروش خارجی و ٣٠ درصد عرضه داخلی دارد. بهره‌برداری رسمی از این مجتمع پتروشیمی، تحول بزرگی در رفع محرومیت‌ها و اشتغال‌زایی در این منطقه ایجاد خواهد کرد؛ به‌طوری که در آینده نزدیک می‌توان شاهد توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در غرب کشور و ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای در نقاط کمتر توسعه‌یافته این منطقه بود. برای ساخت این مجتمع، ١۶٩٠ کیلومتر لوله‌گذاری شده تا گاز به این منطقه برسد و مناطق غربی کشور مانند کرمانشاه، سنندج، مهاباد و میاندوآب و سایر شهرهای این منطقه نیز بتوانند از نعمت بزرگ گاز و از نعمت پتروشمی استفاده کنند. آنهایی که می‌گفتند دولت جمهوری اسلامی #ایران می‌خواهد مناطق کردنشین محدود به کشاورزی باشد و هیچ‌گاه اجازه ورود صنعت به این منطقه را نمی‌دهد، با چشم باز ببینند که رسوا شدند. جمهوری اسلامی ایران برای رشد، تکامل و به‌ویژه برای صنعتی کردن مناطق غرب کشور و مناطق کردنشین، همه تلاش و توان خود را به کار خواهد گرفت و این مجتمع یکی از این قدم‌هاست.‌ ‌

به نقل از صفحه رسمی حسن روحانی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

حسن روحانی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

حسن روحانی

حسن روحانی (با نام پیشین حسن فریدون؛زادهٔ ۹ دی ۱۳۲۷ (در شناسنامه: ۲۱ آبان ۱۳۲۷)‏ در سرخه، استان سمنان) روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهور فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۰ است.
روحانی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در مورد برنامه هسته‌ای ایران  از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۲ عضو شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رهبر جمهوری اسلامی ایران ‏ و از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۲ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بوده است.
وی سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم، بوده است.
در ۲۲ فروردین ۱۳۹۲، حسن روحانی با نام «دولت تدبیر و امید»، شعار اعتدال‌گرایی، نماد کلید و رنگ بنفش برای انتخابات ریاست جمهوری رسماً اعلام نامزدی کرد. وی در ۱۷ اردیبهشت، با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، نام خود را برای رقابت ۲۴ خرداد ثبت کرد. سرانجام وی با اعلام وزارت کشور با کسب ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ رأی رسماً به عنوان هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.
حسن روحانی اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب ایران، با رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ارتباط برقرار نمود. این ارتباط با باراک اوباما و از طریق مکالمه تلفنی صورت گرفت.
همچنین او اولین رئیس جمهور ایران است که بعد از انقلاب اسلامی با نخست وزیر انگلیس، دیوید کامرون، به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی انگلستان دیدار کرد.
حسن روحانی پتروشیمی مهاباد ایران
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها