على مطهرى  مطهرى على مطهرى مجلس دهم

✅انتخابات هیأت رئیسه دائم مجلس دهم از مجموع273 آرا

چهارشنبه ۹۵/۰۳/۱۲  ۱۱:۱۷

على مطهرى
✅انتخابات هیأت رئیسه دائم مجلس دهم از مجموع273 آرای مأخوذه، مسعود پزشکیان با کسب 158 رأی و علی مطهری با کسب133 رأی به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم هیأت رئیسه دائم مجلس دهم انتخاب شدند #مطهرى #على_مطهرى #مجلس_دهم

به نقل از صفحه رسمی على مطهرى در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

على مطهرى

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

على مطهرى

علی مطهری (زادۀ بهمن ۱۳۳۶، تهران)، نمایندۀ تهران در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی است. او فرزند مرتضی مطهری و برادرزن علی لاریجانی است. علی مطهری تنها نمایندۀ مجلس شورای اسلامی است که در دوران وکالتش، دو مرتبه از جانب قوه قضائیه ایران، علیه وی اعلام جرم شده‌است.

علی مطهری، فرزند سوم مرتضی مطهری، در بهمن ۱۳۳۶ در خیابان ری تهران متولد شد. وی در سال ۱۳۵۵ تحصیلات متوسطۀ خود را در دبیرستان علوی در رشتۀ ریاضی به پایان رساند و در رشتۀ مهندسی مکانیک دانشکدۀ فنی دانشگاه تبریز پذیرفته شد. پس از کشته شدن پدر در اردیبهشت ۱۳۵۸، خود را به دانشگاه علم و صنعت ایران منتقل کرد و چندی در این دانشگاه به تحصیل ادامه داد.

علی مطهری، با آن‌که بیش از نیمی از واحدهای رشتۀ مکانیک را گذرانده‌بود، با آمدن به دانشکدۀ الهیات دانشگاه تهران تغییر رشته داد و تحصیلات خود را تا اخذ درجۀ دکتری در رشتۀ فلسفه و کلام اسلامی ادامه داد. وی پس از مرگ پدر مسؤولیت تدوین و تنظیم آثار چاپ‌نشده و به‌طورکلی نظارت بر نشر آثار وی را به عهده گرفت. مدیریت علمی انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار مطهری) و عضویت در هیأت مدیره «بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مطهری» از دیگر مسئولیت های وی است. او همچنین سابقه کار در رادیو را نیز دارد. مطهری در سال ۱۳۶۰ با نوه شیخ جواد انصاری از هم عصران آیت الله خمینی عقد کرده و در سال ۱۳۶۲ زندگی مشترک را با وی آغاز کرد. در حال حاضر همسر ایشان دارای فوق‌لیسانس حقوق بوده ولی شاغل نیست. وی ۴ فرزند دارد که بنا بر گفته خودش در سال ۸۹: "اولی مرتضی ۲۴ ساله و مهندسی عمران تهران جنوب می‌خواند، دومی رضا است که ۱۹ سال دارد و مهندسی مکانیک شریف می‌خواند، سومی لیلا است که دوم راهنمایی است و چهارمی هم زهرا است که الان حدود ۲ سال دارد." خواهر وی، فریده مطهری همسر علی لاریجانی است.

على مطهرى مطهرى على مطهرى مجلس دهم
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها