محمود واعظی

روز گذشته به نمایندگی از ریاست محترم جمهوری در شهر

چهارشنبه ۹۵/۰۳/۱۲  ۱۳:۰۸

محمود واعظی
روز گذشته به نمایندگی از ریاست محترم جمهوری در شهرهای ماکو و شوط حضور یافتم، لازم می دانم از استقبال خوب مردم عزیز آذربایجان غربی و به خصوص شهرهای شوط و ماکو تشکر کنم.دولت و مردم دست در دست هم می توانند ایران عزیز را آبادانی بیشتری ببخشند

به نقل از صفحه رسمی محمود واعظی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

محمود واعظی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

محمود واعظی

محمود واعظی (زاده ۱۳۳۱)، سیاستمدار ایرانی، از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، سرپرست مرکز ملی فضای مجازی و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ایران و معاون پژوهش‌های سیاست خارجی مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد. وی دارای مدرک‌های تحصیلی دکترای روابط بین‌الملل و هم چنین فوق‎لیسانس مهندسی الکترونیک می‌باشد.

محمود واعظی، در اول خرداد ۱۳۳۱ در یک خانواده مذهبی در خیابان خراسان، جنوب تهران متولد شد. دوران ابتدایی خود را در دبستان اسلامی صادقیه سپری و در سال ۱۳۴۹ دوره دبیرستان را با اخذ دیپلم ریاضی در مدارس میرداماد و مروی پشت سرگذاشت.

وی در سال ۱۳۵۰ برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و در سال ۱۳۵۵مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سکرمنتو در رشته مهندسی برق اخذ کرده و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مخابرات به دانشگاه ایالتی سن خوزه رفت. بعد از اتمام آن وارد مقطع دکترای رشته مهندسی مخابراتِ دانشگاه ایالتی لویزیانا شد؛ که با پیروزی انقلاب در ایران از اتمام تحصیل و اخذ مدرک دکتری صرف نظر کرد و به ایران بازگشت.

وی، در کل دوران اقامت در آمریکا عضو انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا بوده و مسوولیت‌های مختلفی هم در آن انجمن در زمینه فعالیت‌های سیاسی و مذهبی داشته است که از آن جمله می‌توان به مسوولیت دبیری تشکیلات اعضای انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا اشاره کرد. پس از انتخاب به این سمت، به همراهی تعدادی دیگر از دانشجویان مدتی را در نوفل لوشاتو در خدمت امام خمینی سپری کرد.

سوابق پیش از وزارت محمود واعظی

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۵

مشاور وزیر امور خارجه از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۶

مشاور وزیر و رئیس ستاد روابط اقتصادی خارجی از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۶۸

معاون سیاسی اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸

معاون پژوهش‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۲

استاد مهمان در مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در دانشگاه علامه طباطبایی

محمود واعظی
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها