بابک صحرایی  آندره آرزومانيان خبرگزارى فارس آندره ماني رهنما

امروز بارها از #آندره_آرزومانيان بزرگ خواهم نوشت ش

چهارشنبه ۹۵/۰۳/۱۲  ۱۴:۰۸

بابک صحرایی
امروز بارها از #آندره_آرزومانيان بزرگ خواهم نوشت شش سال پيش در چنين روزى، خالق زيباترين نغمه هاى پيانو را به خاك سپرديم همچنان به حرف هايى كه روز تشييع #آندره بزرگ زدم ايمان دارم متن زير را امروز از آرشيو #خبرگزارى_فارس پيدا كردم: بابك صحرايى در اين مراسم گفت: فكر مي‌كنم با كوچ آندره موسيقي ما بخش بزرگي از زيبايي‌اش را از دست داد. نغمه‌هاي شيريني كه در اين سه- چهار دهه با نواي پيانوي او همراه بوده تا هميشه به گوش خواهند رسيد. هرگز جايگزيني براي #آندره وجود نخواهد داشت چرا كه او به نحوي پيانو مي‌نواخت كه ديگر تكرارشدني نيست. وي ادامه داد: لبخند شيرين او هميشه در نوازندگي‌هايش همراهش بود كه اين مسئله فرم نوازندگي او را متفاوت مي‌كرد. اين ترانه‌سرا اظهار داشت: آخرين كاري كه با او داشتم آلبومي به آهنگسازي و خوانندگي #ماني_رهنما ست كه با تنظيم و پيانونوازي آرزومانيان انجام شده اما هيچوقت فكر نمي‌كردم انقدر زود ملودي مرگ را بنوازد. بابك صحرايي صحبت‌هاي خود را با خواندن ترانه پيانو به اتمام رساند . عكس ها مربوط به روز خاكسپارى #آندره_آرزومانيان در تاريخ ١٢ خرداد ١٣٨٩ هستند

به نقل از صفحه رسمی بابک صحرایی در اینستاگرام

شما چـــی فکر می‌کنید؟

بیوگرافی

با

بابک صحرایی

آشنا شوید

مشاهده بیوگرافی

بابک صحرایی

بابک صحرایی (زادهٔ ۱۵ فروردین ۱۳۵۸ در تهران)، ترانه‌سرا، شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و مهندس کامپیوتر ایرانی است. او هم اکنون سردبیری ماهنامه هفت نگاه را بر عهده دارد. او موسس کارگاه ترانه است که به آموزش ترانه به جوانان می‌پردازد. او از سال ۱۳۸۰ با همکاری با بابک بیات به عنوان ترانه‌سرا مشغول به فعالیت شد و در طی این سالها یکی از بهترین ترانه سراهای ایرانی بوده‌است. از جمله ترانه سرایانیست که ترانه سرایی پاپ امروز ایران با آنها شناخته می‌شود. تاکنون بیش از ۵۰۰ ترانه از وی اجرا شده است.

از او ترانه‌های متعددی به انتشار رسیده‌است که توسط خوانندگانی چون حامی، مانی رهنما، فرزاد فرزین، سیروان خسروی، بابک جهانبخش، امیر کریمی، قاسم افشار، سعید شهروز، نیما مسیحا و چند خواننده دیگر اجرا شده‌است.

بابک صحرایی سرودن ترانه‌های فیلم‌های سینمایی متعددی را بر عهده داشته که از آن جمله می‌شود به ترانه فیلم سینمایی پاتو زمین نذار به کارگردانی ایرج قادری (با صدای حامی)، شبکه به کارگردانی ایرج قادری (با صدای حامی و نیما مسیحا) ، سریال تلویزیونی با من حرف بزن با صدای حامی، سریال تلویزیونی از کی بپرسم با صدای نیما مسیحا، فیلم سینمایی خودزنی به کارگردانی احمد کاوری با صدای رضا یزدانی و دوباره عاشقی به کارگردانی بهمن گودرزی (با صدای مهدی یغمایی) اشاره کرد.

بابک صحرایی آندره آرزومانيان خبرگزارى فارس آندره ماني رهنما
  • تازه‌ترین‌ها
  • محبوب‌ترین‌ها
  • پربحث‌ترین‌ها