غرور و تعصب و زامبی ها؛ تداخل واقعیت و تخیل

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۹۴/۷/۲۰ | تعداد بازدید 1401

چیزی که منتقدان کتاب نیز بر سر ان توافق دارند، این است که رمان کلاسیک غرور و تعصب جین آستین می توانست با زامبی ها هم شکل بگیرد. همه کسانی که همین طور فکر می کنند، به زودی به آرزوهایشان می رسد. زیرا غرور و تعصب و زامبی ها به زودی بر پرده سینما می آید.

به نظر جالب توجه می رسد. فیلم "غرور و تعصب و زامبی ها" بر اساس رمانی است که در سال ۲۰۰۹ توسط ست گراهام اسمیت نوشته شد. برای ان که داستان نسخه اصلی در آن حفظ شود، خود جین آستین اعتبار اثر را در اختیار گراهام اسمیت قرار داده تا او زامبی ها و نینجاها را به آن اضافه کند

این کتاب همیشه سوژه پرمایه ای برای سینما بوده است. اولین آنونس "غرور و تعصب و زامبی ها" نشان داد در حالی که فیلم دارای صحنه های رمانتیک و عاشقانه است، چاشنی خشونت و صحنه هایی از قدرت الیزابت بنت، آقای دارسی و دیگر شخصیت های داستان نیز در آن دیده می شود. از آن جایی که روند داستان در سال ۱۸۱۳ پیش می رود، آن ها اسلحه های مجهزی برای مقابله با این موجودات عجیب الخلقه دارند.

دلایل زیادی وجود دارد که برای دیدن "غرور و تعصب و زامبی ها" تا این حد هیجان زده باشیم. نکته مثبت این فیلم این است که نه تنها ریشه هایی از داستان واقعی در آن دیده می شود، بلکه توسط بور استیرز بازنویسی و کارگردانی شده است. استیرز کارگردانی فیلم های "ایگبی" و "دوباره ۱۷ ساله می شوم" را برعهده داشته است. نکته جالب توجه این است که دیوید او راسل (کارگردان سه پادشاه، شیاد امریکایی، و کتاب خوش بینی) که شهرتی جهانی در فیلم سازی دارد، متن اصلی فیلم را نوشته است.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟