شبح، هری پاتر را تسخیر کرد!

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۴/۸/۱۳ | تعداد بازدید 720

«شبح» جیمز باند توانست پس از ۱۱ سال، زندانی آزکابان را پشت سر بگذارد و به فروش ۴۱/۳ میلیون پوند برسد.

رکورد باکس آفیس انگلستان که مختص به فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان بود (۲۳/۸۸ میلیون پوند) پس از یازده سال با تفاوتی فاحش به فیلم جیمز باند تعلق گرفت.

البته جریان از آن چه فکر می کنیم پیچیده تر است. دلیل آن که زندانی آزکابان مدت زیادی در کتاب رکوردها ثبت ماند، این بود که در روز دوشنبه اکران شد و رکورد فروش آن در ۷ روز کامل تخمین زده شد. دومین دلیل آن این بود که اکران آن با تعطیلات ماه مه مصادف شد و همین باعث شد در طول هر روز از هفته خانواده ها بتوانند برای دیدن این فیلم به سینماها بروند.

فیلم جدید جیمز باند با نام شبح نیز از همین حقه استفاده کرد و در روز دوشنبه اکران خود را آغاز کرد که باز هم در تعطیلات وسط ماه بود. کل فروش این فیلم در هفته ۴۱/۳ میلیون پوند بود که ۲۱/۳ میلیون آن در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه به دست آمده است. از روز جمعه تا یکشنبه که تاریخ اکران رسمی آن بوده، ۲۰ میلیون پوند فروش داشته است. درست است که این عدد بسیار بزرگ است اما از ۲۳/۷۵ میلیون پوندی که «هری پاتر و یادگاران مرگ – بخش ۲» در آخر هفته اول اکرانش در جولای ۲۰۱۱ به دست آورد نیز کم تر است. همچنین از ۲۰/۱۸ میلیون پوندی که skyfall در آخر هفته ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ در گیشه فروخت نیز پایین تر است.

به این دلیل که این فیلم ها در روزهای مختلفی از هفته اکران شدند، به سختی می توان مقایسه دقیقی میان آن ها انجام داد. با این حال، skyfall در هفت روز اول فروشش ۳۷/۳۳ میلیون پوند فروش کرد (۱۰% کم تر از شبح) و هری پاتر و یادگاران مرگ –بخش۲ ۳۵/۷۵ میلیون پوند (۱۳ درصد کم تر از شبح) در گیشه فروخت. البته تغییر در قیمت بلیط هم می تواند باعث این اختلاف باشد. فیلم skyfall در انگلیس کمتر از ۱۰۳ میلیون پوند فروش کرد و تنها فیلمی بود که توانست رکورد باکس آفیس انگلیس را بشکند. شبح پس از ۷ روز تا به حال به ۴۰ درصد از رقم فروش skyfall دست یافته است، بنابراین می توان انتظار داشت که میزان فروشش به این فیلم برسد.

جیمز باند جدید

فروش فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان در هفته اول اکران رکورددار باکس آفیس انگلستان بود اما شبح جیمز باند زندانی آزکابان را تسخیر کرد.

جیمز باند جدید

فیلم skyfall همچنان رکورددار باکس آفیس انگلیس است.

جیمز باند جدید

انتظار می رود با این روند فروش «شبح»، این فیلم بتواند skyfall را نیز از دایره رقابت در انگلیس خارج کند.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟