پایان تلخ و شیرین سریال بازی تاج و تخت

ارسال شده در تاریخ یکشنبه ۹۴/۸/۱۷ | تعداد بازدید 690

جرج آر آر مارتین، نویسنده بازی تاج و تخت، درباره پایان سری کتاب‌های موفقش طنازانه صحبت می‌کند و آن را پایانی «تلخ و شیرین» می‌خواند.

"ما همه مشتاق هستیم داستان‌هایمان پایان خوشی داشته باشند. خود من علاقه‌مند به پایان «تلخ و شیرین» هستم. مردم همواره از من سوال می‌پرسند که بازی تاج و تخت چگونه تمام می‌شود. من به آن‌ها چیزی نمی‌گویم فقط می‌گویم منتظر پایانی باشید که هم تلخی دارد و هم شیرینی."

مارتین معتقد است که نویسنده‌ای مانند جی آر آر تالکین (خالق هابیت و ارباب حلقه ها) به خوبی توانسته داستان‌هایش را به همین شکل به اتمام برساند.

"من بچه بودم که کتاب «بازگشت پادشاه» را خواندم و نمی‌دانستم چنین پایانی واقعا چه معنایی دارد. نمی‌توان یک جدال در زندگی برپا شود و بعد از آن همه وانمود کنیم که همه چیز در زندگیمان عالی است و اتفاق خاصی نیفتاده است. زندگی به این شکل پیش نمی‌رود."

پخش سریال بازی تاج و تخت در ماه آوریل سال ۲۰۱۱ از شبکه اچ بی او آغاز شد. تا به حال در کتاب و در سریال که خود نویسنده در نوشتن آن نقش دارد، مارتین شخصیت های اصلی زیادی را کشته است که برخی از آن‌ها عبارتند از ند استارک، راب استارک، کاتلین استارک، جافری باراتیون، تایوین لنیستر و شخصیت‌های دیگر.

"طی این سال ها بارها از من پرسیده شده که چگونه می‌توانم داستان‌ها را سریع تر بنویسم. اما تنها جوابی که می توانم بدهم این است که سریع تر از این نمی‌توانم و این را هم می‌دانم که سریال قرار نیست اتفاقات داخل کتاب را تغییر دهد."

خط مشی داستان سریال همانگونه پیش رفته که در کتاب های منتشر شده آر آر مارتین دیده ایم.

دو کتاب آخر سری هفتگانه بازی تاج و تخت هنوز منتشر نشده اند.

تا انتهای فصل پنج که در ماه ژوئن پایان یافت، مشخص شد بیش از ۶۰ شخصیت تا به حال در این سریال مرده اند.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟