فیلم خالق بتمن بازسازی می شود

ارسال شده در تاریخ سه شنبه ۹۴/۸/۲۶ | تعداد بازدید 610

ممنتو ساخته کریستوفر نولان که در سال ۲۰۰۰ بر روی پرده های سینما ظاهر شد، این بار توسط شرکت AMBI پیکچرز بازسازی می شود.

این شرکت اعلام کرده که هزینه ساخت مجدد این فیلم را تقبل خواهد کرد. AMBI پیکچرز هفته گذشته از بودجه ای ۲۰۰ میلیون دلاری برای یک فیلم جدید صحبت کرد که به نظر می رسد این مبلغ صرف ممنتو شود.

ممنتو با بازی گای پیرس در مورد مردی بود که به دنبال قاتل همسرش است اما از نوعی آلزایمر خاص رنج می برد. این فیلم داستان را به صورت وارونه از انتها به اول روایت می کند.

ممنتو که توسط کمپانی نیومارکت منتشر شده بود، نامزد بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و بهترین تدوین شد و توانست نولان را به یک پدیده در عرصه سینما تبدیل کند. در جدول باکس آفیس همان سال توانست ۲۵/۵ دلار فروش داشته باشد. البته از زمان اکران اولیه اش، تاثیر ژرفی بر فیلم دوستان گذاشت که هم اکنون نیز از آن به عنوان یکی از شاهکارهای هالیوود یاد می شود.

یکی از بنیانگذاران شرکت AMBI به خبرنگاران گفت: "ممنتو یک شاهکار است که نه تنها بینندگان را در سراسر فیلم بهت زده می کند، بلکه بعد از اتمام فیلم نیز بیینده را در شک و تردید نگاه می دارد. ما می خواهیم به دیدگاه کریستوفر نولان پایبند بمانیم و یک فیلم به یاد ماندنی بسازیم که ارزش دریافت جایزه را نیز داشته باشد. مسئولیت بزرگی برای ساخت این فیلم بر گردن ماست چرا که باید هویت اصلی ممنتو را حفظ کنیم. اما بسیار هیجان زده هستیم برای ضروع این پروژه انگیزه کافی داریم."

«ممنتو» یا «یادآوری» نام فیلمی روانشناسانه به کارگردانی کریستوفر نولان و محصول سال ۲۰۰۰ است. نولان فیلم‌نامه را بر پایهٔ داستان کوتاهی از برادرش، جاناتان نوشته است.

ممنتو شامل سکانس‌های سیاه‌وسفید می‌باشد که روایت آن‌ها خطی است و سکانس‌های رنگی که وقایع به صورت برعکس (از اخر به اول) در آن‌ها روایت می‌شود. در آخر داستان این دو نوع روایت‌ها به هم پیوند می‌خورد.

از این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دهه ۲۰۰۰ میلادی یاد می‌شود.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟