داستان اسباب‌بازی ۴ عاشقانه می‌شود

ارسال شده در تاریخ یکشنبه ۹۴/۹/۱ | تعداد بازدید 904

سه سری از فیلم های داستان اسباب‌بازی بر پرده سینما ظاهر شده‌اند و همه از تماشای آن‌ها لذت برده‌اند. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از طرفداران این انیمیشن از تغییر روند داستان غمگین شوند. چرا که پیکسار برای سری چهارم هم برنامه‌ریزی کرده بود، اما بعدها مشخص شد که این شرکت می‌خواهد روند داستان را به طور کلی تغییر دهد و داستان اسباب‌بازی ۴ دیگر دنباله داستان اسباب‌بازی ۳ نخواهد بود. قرار است فیلم از ژانر ماجراجویی به ژانر عاشقانه تغییر کند!

کسانی که از اعلام ساخت داستان اسباب‌بازی ۴ شوکه شدند، از شنیدن ژانر عاشقانه بودن آن بیشتر انگشت بر دهان ماندند. این یک تغییر بزرگ برای روند یک انیمیشن محسوب می‌شود حتی اگر  این کار به عمد صورت گرفته باشد. دلیل آن هم این بوده که ادامه دادن به همان شیوه گذشته دیگر معنایی ندارد و شاید جذابیت هم در ادامه همان سبک سابق رنگ ببازد. اد کاتمول، یکی از موسسان کمپانی پیکسار به خبرگزاری‌ها گفت که آن‌ها هیچ چاره‌ای جز تغییر روند روایت «داستان اسباب‌بازی» ندارند.

"در مورد داستان اسباب‌بازی باید بگویم که ما سه‌گانه فوق‌العاده ای داشتیم. اما در این مورد نباید با خود بگوییم پس حالا هم همین روند را ادامه دهیم و نتیجه هم همان خواهد شد! باید پرونده «داستان اسباب‌بازی» های قبل را ببندیم. برای این کار باید مسیر کار به طور کلی تغییر کند. حال می‌خواهیم ماجراجویی جدیدی آغاز کنیم."

ما با این بخش از گفته کاتمول موافق هستیم که سه گانه داستان اسباب بازی فوق العاده بود. اما بخش دوم گفته او در مورد ماجراجویی دقیقا همان چیزی بوده که تا به حال در داستان اسباب‌بازی از آن‌ها دیده‌ایم. آن‌ها این ماجراجویی را با سفر به دنیای انسان‌ها انجام داده‌اند چرا که از این می‌ترسیدند مبادا نادیده گرفته شوند و یا زمانی که هنوز چیزی برای عرضه دارند، کنار گذاشته شوند. آن‌ها با جدی‌ترین مشکلات بزرگسالان دست و پنجه نرم می‌کردند در حالی که در دعواهای دوستانه کودکی هم نقش داشتند.

با این حال اضافه کردن تم عاشقانه، چیزی است که هیچ‌گاه به طور کامل قابل ماجراجویی نیست. همیشه نشانه‌های کوچکی از روابط عاشقانه در فیلم‌ها وجود داشته است اما عشق چیزی نیست که برای هر فردی به راحتی به وجود آید. در روند داستان اسباب‌بازی باید یک تم اولیه با دیدگاه کشف احساسی برای «وودی» و «باز» وجود داشته باشد تا بتوانند از طریق آن به مسائل جدی‌تر بپردازند و در عین حال باعث خندیدن بچه‌ها شوند. کاتمول می‌گوید که هیچ فشار بیرونی وجود ندارد که ادامه داستان ساخته شود. اگر چنین چیزی صحت داشته باشد به این معناست که پیکسار و جان لاستر می خواهند به داستان مورد علاقه خود بپردازند، در حالی که از این شخصیت‌های محبوب استفاده کنند.

آیا بی‌صبرانه منتظر تماشای داستان اسباب‌بازی ۴ هستید؟ باید بگویم زمان زیادی تا تاریخ اکران مانده است. زمان اکران داستان اسباب‌بازی ۴، ۱۵ ژوئن سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.

داستان اسباب بازی ۴

اولین سری داستان اسباب‌بازی در سال ۱۹۹۵ نمایش داده شد و همه می‌دانستند که انیمیشن ویژه‌ای از کار در می‌آید. با این حال هیچ‌کس تصور نمی‌کرد موفقیت فیلم تا به اینجا برسد. چرا که دو تیم بزرگ حامی آن بودند: پیکسار و دیزنی.

داستان اسباب بازی ۴

اد کاتمول: "باید پرونده «داستان اسباب‌بازی» های قبل را ببندیم. برای این کار باید مسیر کار به طور کلی تغییر کند. حال می‌خواهیم ماجراجویی جدیدی آغاز کنیم."

داستان اسباب بازی ۴

داستان اسباب‌بازی نه تنها اولین انیمیشن کامپیوتری بود و فروش بالایی داشت،بلکه توانست صنعت فیلم‌سازی را به طور کلی تغییر دهد.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟