انیمیشن دایناسور خوب، از امروز بر روی پرده سینما

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۴/۹/۴ | تعداد بازدید 689

داستان انیمیشن «دایاناسور خوب» شرکت پیکسار حول محور شخصیت اصلی، آرلو (دایناسور) می‌گردد. او برای بازگشت به خانه‌ای که توسط طغیان دریاچه تخریب شده است با یک دوست انسان‌نما که شبیه سگ رفتار می‌کند، همسفر می‌شود.

در صحنه‌های ابتدایی فیلم می‌بینیم که پدر آرلو به او می‌گوید که باید بار اطرافیانش را هم به دوش بکشد و فقط به خودش فکر نکند. این موضوعی است که در سرتاسر فیلم بارها آن را مشاهده می‌کنیم. به همین دلیل صدای پیشه پدر آرلو، جفری رایت، بر این باور است که این فیلم برروابط میان والدین و فرزندانشان تاکید زیادی دارد.

با وجود آن که آرلو از خانه بسیار دور شده است و حتی نمی‌تواند قله کوه‌های محله زندگیش را ببیند، آن چه که باعث می‌شود او برای بازگشت به خانه اشتیاق داشته باشد، دو چیز است: خاطراتش از پدر و آرزویش برای دیدن دوباره مادرش.

در ابتدای انیمیشن می‌بینیم که آرلو در یک مزرعه بزرگ شده است و به سختی می‌تواند از پس کارهای خود بربیاید. اما این پدرش است که همیشه او را مجبور می‌کند تا تمام تلاش خود را به کار گیرد و در کارها همکاری کند.

این دایناسور جوان با این ارزش‌ها بزرگ شده است و همین باعث می‌شود تا به سختی تلاش کند و راهی برای بازگشت به خانه بیابد تا به مادرش یاری رساند و برای زمستانی که در راه است آماده شوند.

این هفته در امریکا، بنیان خانواده اهمیت زیادی دارد. چرا که همه جا صحبت از روز شکرگزاری و کنار هم بودن اعضای خانواده است و به نظر می‌رسد اکران «دایناسور خوب» نیز در روز ۲۵ نوامبر بی‌ربط به این مسئله نباشد.

دایناسور خوب

انیمیشن دایناسور خوب با تاخیری چند ماهه به روی پرده سینما می‌رود، به همین دلیل در سال ۲۰۱۵ شاهد دو فیلم از پیکسار و دیزنی هستیم.

دایناسور خوب

در ابتدای تولید این انیمیشن، باب پیترسون کارگردان اثر بود، اما پس از مدتی وی کنار گذاشته شد و پیتر سان سکان را در دست گرفت. دلیل به تاخیر افتادن پروژه نیز همین تغییر کارگردانی بود.

دایناسور خوب

دلیل تغییر کارگردان از سوی پیکسار مشخص نشد اما شواهد حاکی از آن بود که باب پیترسون داستان را بسیار پیچیده کرده بود و از جذابیت انیمیشن کاسته شده بود. پیتر سان با تغییرهایی همچون سن دایناسور و یا استفاده از انسانی که شبیه سگ رفتار می‌کند، توانست داستان ساده‌تری را برای بچه‌ها روایت کند.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟