ستاره پشمی محبوب این روزها از کجا متولد شد؟

ارسال شده در تاریخ یکشنبه ۹۴/۹/۸ | تعداد بازدید 3319

یک ستاره جدید پا به دنیای شخصیت‌های کارتون گذاشته و از محبوبیت جهانی برخوردار شده است. میکی موس، باگز‌بانی و سیمپسون‌ها در کنار خودشان جا را برای «شان، بره ناقلا» نیز باز کردند.

شان شاید به زبان ساده فقط یک بره باشد که تنها صدایی که تولید می‌کند صدای گوسفند است اما همین بره کوچک توانست در یک فیلم بازی کرده و سرو صدای زیادی به پا کند. در ماه آگوست امسال فیلم «بره ناقلا» به روی پرده سینماهای امریکا رفت. این فیلم هم مورد استقبال منتقدان قرار گرفت و هم به لحاظ مالی به اهداف خود رسید.

شان کلارک، مسئول برندینگ شرکت آردمن در مصاحبه‌ای در مورد بره ناقلا گفت:

"شان برای اولین بار در انیمیشن «اصلاح سه تیغ» به عنوان نقش مکمل دیده شد. شخصیت‌های اصلی این فیلم، والاس و گرومیت بودند اما شان بیشتر مورد توجه قرار گرفت. این تنها پروژه ماست که کاملا برعکس جواب داده است."

شان ستاره محبوب بچه‌ها در سریال‌های کارتونی است که در سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در قاب جادویی دیده شد و هم‌اکنون بچه‌های بیش از ۱۷۰ کشور دنیا او را دنبال می‌کنند.

ریچارد استارزک که کارگردانی چندین قسمت از سریال «بره ناقلا» را برعهده داشته است در مصاحبه‌ای گفت:

"پس از فیلم «اصلاح سه تیغ» متوجه شدیم که شان چقدر محبوب است و به همین دلیل تجارتی با او آغاز کردیم و با استقبال زیادی از سوی مردم روبرو شدیم. حتی یک کوله‌پشتی با عکس او تولید کردیم و همه آن‌ها طی یک شب به فروش رسیدند. از همان زمان متوجه شدیم که یک ستاره را در اختیار داریم که پتانسیل بالایی دارد."

استارزک معتقد است "باهوش بودن این بره و تا حدی بی‌کلام بودن این انیمیشن به سبک چارلی چاپلین و همچنین خنده‌دار بودن و پر سر و صدا بودن آن" باعث جذابیت بیشترش شده است.

شان قرار است در سال ۲۰۱۸ برای سری دوم فیلم «شان بره ناقلا» باز به روی پرده بیاید اما نیازی نیست که طرفداران او تا آن زمان منتظر «شان» بمانند چرا که برای تعطیلات سال جدید مسیحی قرار است ۳۰ دقیقه از انیمیشن جدید بره ناقلا در انگلستان و از طریق کانال بی بی سی پخش شود. اگر فیلم جدید او بتواند نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب یا آکادمی اوارد شود، شاید بتوانیم شان را بر روی فرش قرمز سال ۲۰۱۶ هم ببینیم.

بره ناقلا ۲۰۱۵

شان این موفقیت را یک شبه به دست نیاورده است. شروع کار این بره ناقلا در انگلیس در انیمیشن «اصلاح سه تیغ» ساخته شرکت آردمن بود که در آن نقش مکمل را داشت. او تنها در ۷ دقیقه از این فیلم شرکت داشت اما حضورش توجه بسیاری را به خود جلب کرد و همین امر باعث شد هم به یک ستاره جهانی و هم به یکی از بزرگ ترین دارایی های شرکت آردمن تبدیل شود.

بره ناقلا ۲۰۱۵

شان بره ناقلا سالیانه ۵۰ میلیون دلار درآمد دارد و حتی از او در پلتفورم های دیجیتالی، بازی ها، رخدادهای زنده، تبلیغات و بسیاری عرصه های دیگر استفاده می شود. امسال شان حتی توانسته به جام جهانی راگبی هم برسد.

بره ناقلا ۲۰۱۵

از شان برای امور خیریه نیز استفاده می شود. این بره ناقلا توانسته اخیرا در شکل مجسمه هایی در یک خیریه حضور پیدا کند و ۱/۱۷میلیون دلار نیز فروش داشته باشد.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟