بهترین فیلم های سال ۲۰۱۵ از دیدگاه خانواده اوباما

ارسال شده در تاریخ سه شنبه ۹۴/۹/۲۴ | تعداد بازدید 781

شاید باراک اوباما، رهبر کشوری ابرقدرت باشد اما او هم به تماشای فیلم ها می نشیند. یکی از فیلم ها که توجه رئیس جمهور را به خود جلب کرده است، فیلمی است که مطمئنا شما هم از دیدن آن شگفت زده می شوید؛ فیلم مریخی. او این فیلم را بهترین فیلم سال ۲۰۱۵ معرفی می کند.

می دانیم که زیاد غافلگیر نشدید. چون فیلم ریدلی اسکات که بر اساس نبوغ و همکاری انسان ساخته شده است، همان چیزی است که اوباما به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرده است. گرچه برخی از ما تصور می کردیم که فیلم «سرزمین فردا» می تواند در جایگاه دوم قرار بگیرد چرا که مجله Poeple نیز اذعان کرد میشل اوباما علاقه زیادی به فیلم های دیزنی دارد. ظاهرا انیمیشن «پشت و رو» فیلم مورد علاقه بانوی اول بوده و این مسئله نشان می دهد که زندگی برای خانواده باراک اوباما آنچنان هم جدی و همیشه با خشونت همراه نیست.

انیمیشن «پشت و رو» بر ارزش های اخلاقی و نیکوکاری و سعادت کودکان در عصر مدرن تاکید دارد. در حالی که فیلم مریخی شاید بر اساس کمبودهایی باشد که در ناسا وجود دارد و رئیس جمهور در سال ۲۰۱۳ با آن ها روبرو شد.

انتخاب باراک اوباما در سال گذشته رنگ و بوی دیگری داشت و جنبه های روانشناسانه در آن بیشتر دیده می شد. اوباما فیلم منتخب خود را در سال ۲۰۱۴، فیلم پسرانگی (Boyhood) اعلام کرد. اما او هم مانند سایر دوستداران سینما، می تواند سلیقه متفاوتی در انتخاب فیلم داشته باشد. سال ۲۰۱۲ سال آرگو (Argo) بود و رئیس جمهور نیز بر سر این فیلم اتفاق نظر داشت.

مریخی هنوز بر روی پرده سینماست. قرار است در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶، این فیلم به صورت ویدئویی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا

مریخی (The Martian)

فیلم مریخی که از ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ روانه پرده سینما شد، توانسته تاکنون در ۴ هفته صدرنشین جدول باکس آفیس باشد.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا

پشت و رو (Inside Out)

انیمیشن پشت و رو نیز در ۱۷ ژوئن اکران شد که در هفته سوم اکران توانست ۱۳۵ میلیون فروش داشته باشد و در راس باکس آفیس بنشیند.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟