پروژه بعدی کارگردان بتمن و بین ستاره ای مشخص شد

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۹۴/۱۰/۷ | تعداد بازدید 626

از تمام فیلم هایی که کریسوفر نولان طی این سال ها ساخته است، تنها یک فیلم بر رخدادهای تاریخی گذشته تمرکز داشته است. فیلم پرستیژ نولان این افتخار را به دست آورد و هنوز هم جزو یکی از آثار تخیلی است که همچنان بر فوق العاده بودن نولان صحه می گذارد. اگر شایعات اخیر در مورد پروژه بعدی این کارگردان مرموز درست باشد، باید شاهکاری دیگر را از او شاهد باشیم. چرا که گفته می شود یک داستان واقعی بر اساس جنگ جهانی دوم اساس کار او خواهد بود.

طبق آخرین خبر یک روزنامه فرانسوی، که توسط مجله پلی لیست ترجمه شده است، فیلم بعدی نولان در مورد عملیات تخلیه دونکرک خواهد بود. دونکرک عملیاتی در سال ۱۹۴۰ بود که نیروهای متفقین زیادی را نجات داد.

عملیات دونکرک، با حملات نیروهای مسلح و از طریق ماشین های جنگی نازی ها در بندر هلند و فرانسه رخ داد. صدها هزار نفر از نیروهای متفقین در این رخداد نجات پیدا کردند و به نظر می رسد این اتفاق به قدری جذاب بوده است که توجه نولان را به خود جلب کرده و در صدد برآمده تا فیلمی به روایت جنگ جهانی دوم بسازد.

این ترجمه همچنین به مصاحبه کوئنتین تارانتینو نیز اشاره می کند که اخیرا درباره فیلم ۷۰ میلیمتری نولان صحبت هایی به میان آورده است. باید خاطرنشان کرد که کارگردان فیلم بین ستاره ای، مانند فیلم های معاصرش که همه با ذهن بیینده سروکار دارد، ممکن است این روایت جنگی را با لنزهای بزرگی که تارانتینو اخیرا از آن ها به عنوان عتیقه یاد کرده است، بسازد. البته این را باید در ذهن داشت که این کارگردان به Imax وفادار است چرا که فیلم بین ستاره ای نیز با همان فرمت بیش از یک ساعت فیلمبرداری داشته است.

در حالی که کریستوفر نولان بیشتر به داستان های علمی تخیلی فکر می کند، دیدن این که فیلمی با مضمون تاریخی با لنزهای فیلمسازی داستانی بسازد، نیز به نوبه خود جذاب است. در واقع همکاری با شرکت برادران وارنر می تواند خیال همه ما را آسوده کند چرا که می دانیم ژانر جنگی فروش آسان تری را در گیشه به همراه دارد. البته همه این بحث ها با این فرض انجام می گیرند که این گزارش درست بوده باشد. چرا که باید این را هم در نظر بگیریم که همه این نظرات بر پایه شایعات بیان شده است. اما ما همچنان باید به این شایعات بسنده کنیم و منتظر باشیم تا نولان یا شرکت برادران وارنر لب به دهان بگشایند.

فیلم های کریستوفر نولان

گفته می شود نولان و برادرش جاناتان نولان در فرانسه به دنبال لوکیشن فیلمبرداری هستند.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟