ضربه مغزی زندگی ویل اسمیت را تغییر داد

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۴/۱۰/۹ | تعداد بازدید 400

هنگامی که ویل اسمیت از سوی مجله ورایتی مورد تقدیر قرار گرفت اعلام کرد که دریافت فیلمنامه «ضربه مغزی» از ریدلی اسکات (تهیه کننده ضربه مغزی) یک هدیه برای او بوده است. 
او پس از خواندن فیلمنامه با خود فکر کرده که "این فیلمنامه اصلا هم هدیه نیست!!" چرا که "من پدری هستم که پسرم فوتبال بازی می کند و شیرین ترین خاطراتم از زمانی است که پسرم را در حال گرفتن و پرتاب توپ در زمین فوتبال می بینم. حالا نمی خواهم کسی باشم که به همه دنیا بگوید فوتبال بازی خطرناکی است." 
اما ویل اسمیت فیلمنامه را از کارگردان و نویسنده این اثر، پیتر لاندسمن، می گیرد و موافقت می کند تا آسیب شناس نیجریه ای، دکتر بنت اومالو را به تصویر بکشد. اومالو رابطه ای میان بازیکنان فوتبال و آسیب های مغزی با عنوان CTE کشف کرد؛ رابطه ای که بازیکنان NFL سعی بر سرکوب آن داشتند. در ملاقاتی که اومالو و اسمیت با یکدیگر داشتند، اومالو به ویل جریانی را گوشزد کرد که بر ویل بسیار اثر کرد و منجر به فیلمبرداری این فیلم و بازی ویل اسمیت شد. اومالو به اسمیت گفته بود: زمانی که من در نیجریه بودم، امریکا برایم مانند یک طبقه پایین تر از بهشت بود. اینجا برایم جایی بود که خدا انسان های محبوبش را در آن نگه می دارد. 
"او به ایده آل های امریکا باور داشت. حتی هنوز هم به آن ایمان دارد. من هم باید باافتخار می گویم که عمیقا یک امریکایی هستم. هیچ کشوری روی زمین نیست که به من اجازه زندگی به روشی دهد که می خواهم زندگی کنم. امریکا تنها کشوری است که ویل اسمیت را حمایت و پشتیبانی می کند. او با این حرف، مرا تکان داد و خود را به او بسیار نزیک حس کردم."
اسمیت ساعت های زیادی را در کنار اومالو سپری کرد و حتی در کالبدشکافی‎هایش نیز حضور داشت. این تجربه باعث تغییر زندگی اسمیت شد. 
"او مرد فوق العاده ای است. بسیار باهوش است اما در عین حال معصوم نیز هست. او نمی تواند درک کند که چرا NFL نمی خواهد چنین واقعیتی را بپذیرد. برای من به عنوان بازیگر فوق العاده است که به جای چنین مرد معصوم و باهوشی ایفای نقش کنم."

ویل اسمیت در فستیوال پالم اسپرینگ برای همکاری با کارگردان این فیلم، پیتر لاندسمن مورد تقدیر قرار گرفت.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟