شازده کوچولو بر روی پرده سینما

ارسال شده در تاریخ سه شنبه ۹۴/۱۰/۱۵ | تعداد بازدید 580

انیمیشن شازده کوچولو در فستیوال بین المللی فیلم سانتا باربارا برای اولین بار اکران خواهد شد. 
این انیمیشن از داستان آنتوان دوسنت اگزوپری که با همین نام و برای کودکان نوشته شده ، اقتباس شده است و به آن روایتی از یک مادر و دختر نیز اضافه شده است. 
شازده کوچولو توسط مارک اسبورن کارگردانی شده است و در آن جف بریجز، ریچل مک آدامز، پل رود، ریکی گرویس و جیمز فرانکو ایفای نقش می کنند. 
مدیر فستیوال فیلم سانتا باربارا در اظهاراتی بیان کرد: 
"کاری که مارک با این داستان انجام داده است، فوق العاده و شگفت انگیز است. ما بسیار خوشحال هستیم که این فیلم را برای اولین بار در فستیوالمان پخش می کنیم."
شازده کوچولو از ۱۸ مارس بر پرده سینما ظاهر می شود. 
سی و یکمین فستیوال بین المللی فیلم سانتا باربارا از سوم تا سیزدهم فوریه برگزار می شود. 
  0234 دقیقه

شازده کوچولو

سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان‌جا فرودآمد. همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟