دی‌کاپریو بالاخره برنده اسکار می‌شود

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۹۴/۱۰/۲۱ | تعداد بازدید 484

لئوناردو دی کاپریو جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۶ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در فیلم «بازگشته» از آن خود کرد. 
دی کاپریو به همراه بریان کرنستون (ترامبو)، مایکل فاسبندر (استیو جابز)، ادی ردمین (دختر دانمارکی)، و ویل اسمیت (ضربه مغزی) کاندید دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود. 
سخنرانی او با تحسین از تعهد و دیدگاه الخاندرو گونزالس ایناریتو در طول فیلم برداری دشوار این فیلم آغاز شد. ایناریتو نیز برنده بخش بهترین کارگردان شد. 
"رهبری تو، دیدگاهت، توجه دقیقت به مسائل جزئی هر روز از فیلمبرداری را برای ما حقیقی تر می کرد. من هرگز در زندگیم چنین تجربه ای نداشتم."
او از تام هاردی نیز که در این فیلم با او همبازی بود، تشکر کرد و درباره او گفت: 
"او کسی است که در زندگی واقعی مرا زنده به گور نمی کند و نمی گذارد در آن شرایط از سرما بمیرم"
او در انتهای سخنرانی جایزه اش را به همه کسانی که در این فیلم با ملیت های مختلف بازی کردند و همه جوامع بومی در جهان تقدیم کرد. 
با توجه به این که فیلم «بازگشته» برنده جایزه های مهمی در این مراسم شده است، گمان می کنیم دی کاپریو بتواند جایزه اسکار این بخش را نیز از آن خود کند. در کنار دی کاپریو و ایناریتو، بازگشته به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد اما رقیب سرسختش «مریخی» تنها در دو بخش بهترین فیلم کمدی یا موزیکال و بهترین بازیگر فیلم کمدی و موزیکال با مت دیمون جایزه گرفت. 
فیلم کارول که در مراسم های دیگر همه جایزه ها را در سبد خود جمع کرده بود، در این مراسم حتی یک جایزه هم دریافت نکرد. حالا به نظر می رسد برای جایزه اسکار دیگر هیاهوی زیادی وجود نداشته باشد چرا که می توان حدس زد دی کاپریو و فیلم بازگشته در آنجا نیز جایزه های بزرگ را نصیب خود کنند. 

برندگان جایزه گلدن گلوب

دی کاپریو: این جایزه را به همه افرادی که با ملیت‌های متفاوت در این فیلم بازی کردند و به همه مردم بومی حاضر در جهان تقدیم می کنم. وقت آن رسیده که تاریخ خود را بشناسیم و از سرزمین‌های بومی خود در برابر گزند کسانی که در حال تخریب آن‌ها هستند محافظت کنیم. وقت آن رسیده که صدای شما را بشنویم و این سرزمین را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟