الخاندرو ایناریتو برای بار سوم کاندید شد

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۴/۱۰/۲۳ | تعداد بازدید 642

انجمن کارگردانان امریکا با انتخاب جرج میلنر و الخاندرو ایناریتو، بر تماشای فیلم های پر طرفدار این روزهای هالیوود یعنی «مکس دیوانه: جاده خشم» و «بازگشته» تاکید بیش تری کردند. 
تام مک کارتی (افشاگر)، آدام مک کی (بیگ شورت) و ریدلی اسکات (مریخی) در این دسته قرار دارند. 
کاندیدهای انجمن کارگردانان امریکا که با نظر سنجی از بیش از ۱۶ هزار نفر عضو انجمن تصمیم گیری می کنند، در اسکار برای انتخاب بهترین کارگردان و بهترین فیلم  شانس بیش‌تری دارند. کارگردانانی که اخیرا از سوی این انجمن به عنوان کاندید انتخاب شده اند اما در بین کارگردانان آکادمی اوارزد (اسکار) جایی نداشتند عبارتند از کلینت ایستوود (تیرانداز امریکایی)، پل گرین گرس (کاپیتان فیلیپس)، بن افلک (آرگو) و کاترین بیگلو (سی دقیقه پیش از نیمه شب).
فیلم های اخیری که از سوی این انجمن کاندید شده اند و توانستند در میان کاندیدهای اسکار قرار گیرند نیز عبارتند از: دختری با تتوی اژدها، شوالیه تاریکی، اتاقک غواصی و پروانه و به سوی طبیعت وحشی. 
این سومین کاندیداتوری الخاندرو ایناریتو تا به امروز است. او سال گذشته برای فیلم «مرد پرنده ای» برنده این جایزه شده بود و سال ۲۰۰۵ نیز برای فیلم «بابل» کاندید شده بود. در سال ۲۰۱۲ نیز برای تبلیغ «پروکتر اند گمبل» برنده جایزه این بخش شده بود. 
اسکات نیز تا به حال سه بار کاندید شده است؛ در سال ۱۹۹۱ برای «تلما و لوئیس» ،  در سال ۲۰۰ برای «گلادیاتور» و سال ۲۰۰۱ نیز برای «سقوط شاهین سیاه». او در همه مراسم هر سه سال کاندید دریافت اسکار شده بود. 
برای مک کارتی، مک کی و میلر، این اولین کاندیداتوری در انجمن کارگردانان امریکا است. 
این انجمن همچنین بخش جدیدی دارد که مخصوص به کارگردانانی است که برای اولین بار ساخت فیلمی را بر عهده داشته اند. کارگردانانی که در این دسته قرار می گیرند باید اولین فیلم بلند خود را در سال ۲۰۱۵ در لس آنجلس یا نیویورک منتشر کرده باشند. فیلم های خارجی نیز در این دسته جای می گیرند و کارگردان نیازی نیست که حتما عضوی از انجمن کارگردانان امریکا باشد. کاندیدهای این بخش عبارتند از:
فرناندو کومبرا «گرگی پشت در»
جوئل ادگرتون «هدیه»
الکس گارلند «اکس ماشینا»
ماریل هلر «خاطرات یک دختر نوجوان»
لازلو نمس «پشر شائول»
برندگان انجمن کارگردانان امریکا در ۶ فوریه مشخص خواهند شد. 

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟