خالق «هتل کالیفرنیا» درگذشت

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۴/۱۰/۳۰ | تعداد بازدید 742

گلن فری موسس گروه راک «ایگلز» در ۶۷ سالگی درگذشت. 
وب سایت رسمی این گروه نوشت: "گلن چند هفته اخیر را با بیماریش شجاعانه جنگید اما متاسفانه در نهایت ذات الریه، روماتیسم مفصلی و کولیت زخمی او را از پای در آورد."
فری با مشکلات روده روبرو بود که منجر به به تعویق افتادن حضور گروه در مراسم بزرگداشت کندی در سال ۲۰۱۵ شد. 
فری و دیگر اعضای گروه ایگلز (دان هنلی، رندی میسنر، و برنی لیدون) با خوانندگی لیندا رونستاد در اوایل دهه ۱۹۷۰ گردهم آمدند و ایگلز تشکیل شد. 
همه آن ها نوازندگان با تجربه ای بودند که با سازهایشان صدایی دلنشین تولید می کردند و همین امر موجب زود به شهرت رسیدن گروه ایگلز شد. 
"همه ما از مرگ فری غافلگیر شدیم و بسیار اندوهگین هستیم. من به سرنوشت اعتقادی ندارم اما میدانم که گذر زمان به همراه گلن لوییس فری در سال ۱۹۷۰ زندگی مرا برای همیشه تغییر داد و قطعا بر زندگی میلیون ها انسان دیگر نیز بر روی این کرده خاکی تاثیرگذار بوده است. خیلی سخت است که بدون او ادامه دهیم. اما هر روز از خدا تشکر می کنم که او را در زندگیم داشتم. برادرم روحت شاد. کاری که باید انجام می‌شد به بهترین شکل انجام دادی."
موسیقیدانان دیگر نیز از کارول کینگ تا هوی لوییس و تراویس تریت،  در صفحه توییترشان مرگ گلن فری را تسلیت گفتند. 
از اوایل دهه ۱۹۷۰ تا اواسط آن، فری و گروهش آهنگ های زیادی را منتشر کردند که یکی از آن ها ملودی دلپذیر هتل کالیفرنیا با هنرمندانی همچون رونستاد و جکسون براون بود. 
فری گیتار و پرکاشن می نواخت و وکال های اصلی را در اهنگ هایی همچون «Take it Easy» و «Tequila sunrise» برای گروه اجرا می کرد. 
ایگلز در سال ۱۹۷۶ با آهنگ هتل کالیفرنیا به اوج موفقیت رسید و توانست ۱۶ میلیون نسخه از این آهنگ را به فروش برساند. آن ها از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ چهار آلبوم درجه یک را روانه بازار کردند. 
گروه در سال ۱۹۸۰ به دلیل اختلافان میان اعضا از هم پاشید. فری، هنلی و دیگر اعضای گروه همچنان مشهور باقی ماندند.  
مرگ گلن فری گروه ایگلز

فری در سال ۱۹۸۲ به تنهایی توانست آهنگ «No Fun Aloud» را منتشر کند و به موفقیت چشمگیری نیز رسید. او با چهار اهنگ توانست در تاپ ۴۰ آهنگ های آن روزها جای بگیرد.

مرگ گلن فری گروه ایگلز

اعضای ایگلز مجددا در سال ۱۹۹۴ برای یک تور با هم متحد شدند و یک آلبوم زنده را نیز تولید کردند. طی این سال ها هم بارها برای اجرای کنسرت با هم همصدا شدند.

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟