رکود بزرگ؛ بهترین فیلم انجمن تهیه کنندگان امریکا

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۹۴/۱۱/۵ | تعداد بازدید 722

تهیه کنندگان هالیوود فیلم «رکود بزرگ» را بهترین فیلم سال ۲۰۱۵ معرفی کردند و در مراسمی که روز شنبه برگزار شد جایزه مربوط به این بخش به وی داده شد. در این مراسم صحبت هایی از تبعیض نژادی در اسکار هم که قرار است ماه آینده برگزار شود به میان آمد.
انجمن تهیه کنندگان امریکا که یکی از سازمان های اصلی مربوط به سینماست بهترین فیلم انیمیشن را «پشت و رو» اعلام کرد. بهترین مستند نیز «امی» شد. آن ها از سریال «بازی تاج و تخت» نیز تجلیل کردند. 
در سال های گذشته برندگان بهترین فیلم های انجمن تهیه کنندگان امریکا، بهترین فیلم در مراسم اسکار نیز می شدند. 
آکادمی اواردز در روز ۲۸ فوریه امسال برگزار می گردد و پذیرای تهیه کنندگان، کارگردانان، بازیگران و دیگر فعالان در عرصه سینما است. 
اما صحبت ها در مورد اسکار تحت تاثیر تعصبات نژادی قرار گرفته است چرا که کاندیدهایی که در آغاز ژانویه معرفی شدند، شامل بازیگران رنگین پوست نمی شدند. در نظر نگرفتن این نکته برای دومین سال پیاپی در سراسر شبکه های اجتماعی و اینترنت اعتراضاتی را به همراه داشته است و همین امر باعث شده برخی از بازیگران تراز اول هالیوود این اسکار را بایکوت کنند. 
تهیه کننده فیلم «رکود بزرگ»، دد گارنر در سخنرانیش به هنگام دریافت جایزه بهترین فیلم، نیم نگاهی نیز به این مسئله داشت. 
"ما مشکل بزرگی داریم، ما باید چیزهایی بگوییم که نشان دهنده دنیای ما و کشورمان باشد."

رکود بزرگ کریستین بیل فیلم جدید اسکار ۲۰۱۶

رکود بزرگ

رکود بزرگ نگاهی کمدی به بحران مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۷ در آمریکا دارد و داستان معامله گرانی به نام «شورت» را بیان می‌کند که تنها در دوره کوتاه، موقع بالا رفتن بهای سهام و اوراق قرضه سرمایه‌گذاری می‌کنند. این گروه منفور معامله‌گران دراز مدت هستند که بازار را تا بالاترین حد آن سوق می‌دهند. عملکرد دو گروه از معامله‌گران در ترقی انفجاری بازار مسکن آمریکا در سال ۲۰۰۰ تأثیر زیادی داشت. این فیلم با زاویه دید متفاوت به عملکرد معامله‌گران و مدیران مالی، ناتوانی وال استریت با وام‌ها و بهره‌های بانکی سرسام آوری را تصویر می‌کند که آمریکا را به سوی بحران اقتصادی لغزاند.