انیمیشن کوبو و دوتار؛ توأمان موسیقی و تصویر

ارسال شده در تاریخ پنجشنبه ۹۴/۱۱/۸ | تعداد بازدید 476

در حالیکه انیمیشن های کامپیوتری بازار فیلم های انیمیشن را به دست گرفته اند، لایکا یکی از شرکت هایی است که برای توقف این روند با افتخار تلاش می کند. آخرین انیمیشن تولید شده در این استودیو، «کوبو و دو تار» عهد کرده است که یکی دیگر از شاهکارهای این شرکت خواهد شد چرا که پیش از این نیز از آن ها «پارانورمن» و «باکس ترولز» را شاهد بودیم. 
کوبو و دو تار داستان پسر جوانی است که با صدای یک ساز که دارای دو رشته سیم است در افسانه ها دست به کارهای خارق العاده ای می زند. کوبو می خواهد در برابر دشمنانی که به دنبال تخریب ژاپن در عهد قدیم هستند، بایستد. 
بازیگرانی همچون رونی مارا (کاندید اسکارامسال)، جرج تاکی، و رالف فینس در این فیلم به صداپیشگی می پردازند. البته حضور متیو مک کانهی و چارلایز ترون نیز به فوق العاده بودن فیلم افزوده است.
استفاده از آهنگ «While My Guitar Gently Weeps» از گروه بیتلز در تریلر این انیمیشن، جادوی خاصی را در برابر چشمان ما ظاهر می کند. در حقیقت این انتخاب باعث می شود به این نکته برسیم که شاید نوع این انیمیشن، CGI باشد اما روان بودن انیمیشن در بخش هایی که در تریلر موج دریا نشان داده می شود به همراه قدرت موزیک فوق العاده ای که برای این صحنه انتخاب شده کاملا مشهود است. نرم بودن انیمیشن با صدای رونی مارا همخوانی بسیاری دارد. 
به نظر می رسد همه فیلم های جدید شرکت لایکا به گونه طراحی شده اند که انتظارات فیلم هایشان قبلیشان را به چالش بکشند. کوبو و دو تار قطعا می خواهد روال بهترین بودن در انیمیشن را نشان دهد. این فیلم به کارگردانی تراویس نایت است که برای اولین بار در نقش کارگردان ظاهر می شود و همین امر منجر به یگانه بودن و رعایت نکات ظریف در آن خواهد شد. نایت در رزومه خود تصویر سازی انیمیشن دیگری را نیز دارد اما این اولین بار است که به عنوان کارگردان در انیمیشنی با این قدرت ظاهر می شود. 
این انیمیشن در ۱۹ آگوست به روی پرده نقره ای نمایش داده می شود. 

  تعیین نشده

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟