بازیگر «پدرخوانده» درگذشت

ارسال شده در تاریخ پنجشنبه ۹۴/۱۱/۸ | تعداد بازدید 491

اب ویگودا لحظات به یاد ماندنی زیادی در بزرگ ترین فیلمی که تا به حال در هالیوود دیده ایم، داشته است. او در سال ۱۹۷۲ در شاهکار فرانسیس کاپولا نقش سالواتوره تسیو را بازی می کرد و در همان جا به شهرت رسید. تسیو که از دوستان قدیمی دون کورلیونه محسوب می شد به مایکل کورلیونه خیانت کرد و در انتها نیز مایکل دستور مرگ وی را صادر کرد. 
او در سریال کمدی پلیسی «بارنی میلر» نیز در نقش کارآگاه فیل فیش حضور چشمگیری داشت. او برای این نقش سه بار کاندید دریافت جایزه امی در بخش بازیگر نقش مکمل مرد شد. 
ویگودا در طول زندگیش با چالش های زیادی همراه شد. در سال ۱۹۸۲ مجله People به اشتبه اظهار کرد که ویگودا مرده است. او برای تکذیب این خبر عکسی از خود منتشر کرد. در این عکس او در یک تابوت خوابیده بود. از آنجایی که خبر مرگ ویگودا به شدت فراگیر شده بود، وب سایتی با نام www.abevigoda.com راه اندازی شد که در آن نوشته شده بود «اب ویگودا زنده است.» اما روز سه شنبه این جمله به «اب ویگودا مرده است.» تغییر یافت. 
اب در سال ۱۹۲۱ متولد شد. او فرزند مهاجران روسی بود. 
ویگودا سه شنبه این هفته در ۹۴ سالگی در گذشت. دختر وی این خبر را به رسانه و در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و گفت: "پدرم در خواب درگذشت و مرگ طبیعی داشت و به بیماری خاصی هم مبتلا نبود."
لحظاتی به یاد ماندنی از فیلم پدرخوانده و بازی ویگودا را برایتان گلچین کردیم. 

  تعیین نشده

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟