ادل: ترامپ اجازه استفاده از آهنگ من را ندارد

ارسال شده در تاریخ سه شنبه ۹۴/۱۱/۱۳ | تعداد بازدید 809

دونالد ترامپ را باید به لیست عریض و طویل شخصیت های سیاسی اضافه کرد که میل به استفاده از موسیقی در کمپن سیاسیشان آن را به دردسر عظیمی انداخته است. این نامزد ریاست جمهوری امریکا از آهنگ "rolling in the deep" ادل به عنوان پیش زمینه در طول رالی های سیاسی خود استفاده کرده است. 
سخنگوی این سوپراستار در بیانیه ای که در بیلبورد منتشر شد، گفت: "ادل به هیچ کمپین سیاسی برای استفاده از آهنگ هایش مجوز نداده است."
یکی دیگر از کاندیدهای ریاست جمهوری امریکا، مایک هوکابی ویدئویی منتشر کرده است که کاور تک آهنگ مشهور ادل یعنی «سلام» را در آن اجرا کرده است. هوکابی دو روز پیش به فاکس نیوز گفت که ساخت این ویدئو «دلیل خاصی نداشته و تنها با یک آیفون گرفته شده است.» این ویدئو به دلیل پیگیری های تیم ادل از دسترس خارج شده است. هوکابی به فاکس گفت که ادل این ویدئو را بسیار بی اهمیت می دانست. 
شهردار نیوجرسی و دیگر نامزد ریاست جمهوری کریس کریستی نیز از آهنگ «سلام» استفاده کرده و شعر این اثر را علیه دیگر نامزد انتخابات یعنی مارکو روبیو به کار برده است. 
مسئله استفاده کردن نامزدهای انتخاباتی از موسیقی کمی مشکل ساز است. مجوزهای لازم باید از طریق کمپین های تبلیغاتی این نامزدها اخذ شود اما این پرسش که استقاده از آن می تواند مورد تایید قرار گیرد یا نه.چرا که قانون امریکا این اجازه را به هنرمندان و صاحبان حقوق می دهد تا پخش آثارشان را به طور کامل تحت کنترل قرار دهند. 
کمپین انتخاباتی ترامپ تا به حال عکس العملی در این رابطه نشان نداده است.  

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟