کارگردان «بازگشته» برگزیده انجمن کارگردانان امریکا شد

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۹۴/۱۱/۱۹ | تعداد بازدید 456

الخاندرو ایناریتو برای ساخت فیلم «بازگشته» در مراسم اهدای جایزه انجمن کارگردانان امریکا موفق به کسب دریافت بهترین کارگردان شد. او در این مراسم جایزه ویژه خود را از دستان کارگردان فیلم «سخنرانی پادشاه» یعنی تام هوپر دریافت کرد. 

ایناریتو سال گذشته نیز مفتخر به دریافت این جایزه برای فیلم «مرد پرنده ای» شده بود. پس از آن نیز توانست برای همین فیلم جایزه اسکار بهترین کارگردانی همان سال را از آن خود کند. او در رقابت امسال از سد تام مک کارتی برای «افشاگر»، آدام مک کی برای «بیگ شورت»، جرج میلر برای «مکس دیوانه: جاده خشم» و ریدلی اسکات برای «مریخی» گذشت. 

این پیروزی وی را یکی از مدعیان دریافت اسکار امسال در بخش بهترین کارگردانی نمود. از سال ۱۹۴۸ تنها ۷ سال بوده است که برنده انجمن کارگردانان با بخش بهترین کارگردان جایزه اسکار یکسان نبوده اند. بنابراین انتظار می رود که ایناریتو در جایزه اسکار نیز از سد رقیبانش بگذرد. در سال ۲۰۱۳ نیز بن افلک برای فیلم «آرگو» برنده بهترین کارگردان انجمن شد اما در مراسم اسکار حتی کاندیداتوری این بخش را نیز دریافت نکرد.

در میان این کارگردانان مک کارتی، مک کی و میلر نیز کاندید دریافت جایزه اسکار شده اند. لنی آبراهامسون نیز برای فیلم «اتاق» در بین نامزدهای بهترین کارگردانی در اسکار دیده می شود. این در حالی است که ریدلی اسکات حتی برای اسکار کاندید هم نشده است. 

پیش از ایناریتو که برای بار دوم برنده جایزه انجمن کارگردانان امریکا شده، انگ لی، فرنسیس فورد کاپولا، کلینت ایستوود، جرج استیونز، دیوید لین، رون هاوارد و جوزف مانکیویزیچ نیز تا به حال دوبار برنده این انجمن شده اند. تنها کارگردانی که سه بار در این انجمن جایزه گرفته است، استیون اسپیلبرگ است. 

در این مراسم کارگردان سریال «بازی تاج و تخت»، دیوید ناتر نیز برنده بهترین کارگردان سریال درام برای اپیزود «بخشش مادر» این سریال شد.  کرییس ادیسون نیز برای اپیزود «شب انتخابات» سریال کمدی «ویپ» برنده جایزه بهترین کارگردانی شد. 

دی ریس نیز برنده بهترین کارگردان مینی سریال یا فیلم تلویزیونی برای فیلم مستند «بسی» شد که زندگی خواننده سبک بلو «بسی اسمیت» را به تصویر کشیده بود.  

متیو هینمن نیز برنده بهترین کارگردان مستند برای فیلم «سرزمین کارتل» شد. 

ایناریتو بهترین کارگردان انجمن کارگردانان امریکا

فیلم بازگشته

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟