بازگشته‌ی دی‌کاپریو جوایز بفتا را درو کرد

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۹۴/۱۱/۲۶ | تعداد بازدید 712

الخاندرو ایناریتو در ۶۹مین مراسم آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) مفتخر به دریافت ۵ جایزه شد که بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد جزو جوایز بود. 
«مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته جرج میلر نیز چهار جایزه بفتا را از آن خود کرد که همه آن ها در زمینه تکنیکی و فنی بود؛ از جمله بخش طراحی لباس، طراحی تولیدی، گریم و تدوین. 
مریخی و دختر دانمارکی، کارول و اکس ماشینا هم دست خالی از این مراسم به خانه رفتند. 
مراسم امسال نسبت به جوایز سال گذشته، تغییر بزرگی برای ایناریتو بود. چرا که در سال ۲۰۱۵، فیلم او، «مرد پرنده ای» ۱۰ کاندیداتوری به دست آورد و تنها در یک بخش و برای بخش بهترین فیلم برداری جایزه به لوبزکی اهدا شد.
 این مراسم در شب ولنتاین در رویال اپرا هاوس لندن برگزار شد. تام کروز جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به لئوناردو دی کاپریو اهدا کرد. این اولین جایزه بفتای وی پس از ۴ بار نامزد شدن وی بود. (او پیش از این برای فیلم مارتین اسکورسزی، «گرگ وال استریت»، «مفقود شده» و «هوانورد» نامزد شده بود)
دی کاپریو شخصا از تام هاردی تشکر کرد که در این فیلم با او مانند یک دوست همکاری کرد. او همچنین در این مراسم از مادرش نیز در یک سخنرانی تکان دهنده سپاسگزاری کرد که وی را از ابتدا در این راه حمایت کرده بود. 
بهترین فیلم برداری نیز نصیب بازگشته شد. لوبزکی باز هم در این فیلم توانست توانایی هایش را ثابت کند. این چهارمین جایزه بفتا برای لوبزکی است (مرد پرنده ای، جاذبه، و بچه های انسان ها). این فیلم بهترین صدابرداری نیز دریافت کرد. 
بری لارسن برای بازی در فیلم «اتاق» نیز جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد. او در این مراسم حضور نداشت تا شخصا جایزه را دریافت کند چرا که در استرالیا در حال فیلم برداری فیلم جدیدش بود اما لنی آبراهامسون به روی صحنه آمد تا جایزه وی را دریافت کند. 
مارک ریلانس اولین جایزه بفتای خود را در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم «پل جاسوس ها» دریافت کرد. ریلانس نیز در لندن حضور نداشت تا جایزه اش را دریافت کند اما استیون اسپیلبرگ جایزه وی را به جای او دریافت کرد. 
کیت وینسلت نیز سومین جایزه بفتا را برای بازی در فیلم «استیو جابز» در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن دریافت نمود. او پس از دریافت جایزه از مایکل فاسبندر برای همکاریش قدردانی کرد. 
بهترین فیلم انگلیسی نیز به «بروکلین» تعلق گرفت که جان کرولی ان را کارگردانی کرده است. سرشه رونان در این فیلم در نقش یک مهاجر ایرلندی در دهه ۱۹۵۰ به ایفای نقش پرداخته است. 
«بیگ شورت» نیز جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کرد. «افشاگر» یک جایزه گرفت و آن هم بهترین فیلم نامه غیراقتباسی بود. بهترین انیمیشن نیز «پشت و رو» شد. «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته جرج میلر نیز جایزه بهترین طراحی لابس، بهترین گریم، بهترین تدوین و بهترین طراحی تولیدی را به خانه برد. 
فیلم «ذیب» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی ناجی ابونوار به عنوان بهترین فیلم خارجی جایزه گرفت. 
«جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» جایزه بخش بهترین جلوه های ویژه را برای کریس کوربولد، راجر گویت، پل کاوانا و نیل اسکنلان به ارمغان آورد. 

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟