مارک زاکربرگ از شرکت اپل حمایت کرد

ارسال شده در تاریخ سه شنبه ۹۴/۱۲/۴ | تعداد بازدید 655

مارک زاکربرگ، رئیس فیس بوک از شرکت اپل برای ارائه ندادن کد امنیتی گوشی آیفون یک تروریست حمایت کرد. 
زاکربرگ در کنفرانس «دنیای موبایل» در اسپانیا گفت: 
"ما در این مورد با اپل موافق هستیم. من فکر می کنم تحریم این محصولات که توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرند، کار درستی نیست. و تصور می کنم قانون درست و یا سیاست اقتصادی درستی نیز در این باره لحاظ نشده است."
طبق قوانین موجود در رابطه با حریم خصوصی دیجیتال، شرکت اپل از باز کردن کد امنیتی و اطلاعات یکی از گوشی هایش که توسط یکی از تروریست های حمله سن برناردینو در دسامبر سال میلادی گذشته مورد استفاده قرار گرفته، خودداری کرده است و گفته که نمی تواند در این زمینه به FBI کمک کند. 
مدیرعامل شرکت اپل، تیم کوک نیز یک دفاعیه در این باره تنظیم کرده و در آن نوشته که دیوان عدالت امریکا از این شرکت می خواهد که یک «میان بر» پدید آورد که در حال حاضر وجود خارجی ندارد و می تواند امنیت میلیون ها گوشی آیفون دیگر را نیز تهدید کند. 
اپل اعلام کرده که این شرکت مطابق با درخواست FBI تا حد توان با این بخش همکاری کرده است. 
در یک بیانیه دادگاهی گفته شده که مخالفت اپل با این کار، حتما نگرانی هایی را برای بازار این برند ایجاد خواهد کرد و بهتر است در این زمینه نهایت همکاری را با FBI به عمل آورد. 
گوگل و توییتر نیز از جمله شرکت هایی هستند که در این زمینه از اپل حمایت کرده اند. 
امریکایی ها در رابطه با این وقایع عقاید متفاوتی دارند. در یک نظرسنجی از سوی مرکز پیو در امریکا که در روز دوشنبه منتشر شد، ۵۱ درصد مردم اعلام کرده اند که اپل باید اطلاعات لازم را در اختیار FBI قرار دهد تا بتوانند به این مورد رسیدگی کنند. ۳۸ درصد از مردم نیز بر این باروند که اپل نباید اطلاعات کاربرانش را در اختیار هیچ سازمانی قرار دهد و ۱۱ درصد از مردم نیز نظر مشخصی نداشتند.      

مارک زاکربرگ فیسبوک حمایت از اپل

مارک زاکربرگ در کنفرانس «دنیای موبایل»

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟