بیل گیتس هنوز هم ثروتمندترین مرد جهان است

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۴/۱۲/۱۲ | تعداد بازدید 781

گیتس در لیست میلیاردرهای مجله فوربز برای سومین سال پیاپی در صدر ایستاد. ثروت بنیانگذار مایکروسافت از ۷۹/۲ میلیارد دلار به این رقم کاهش یافته است اما همچنان در صدر لیست سالانه مجله فوربز قرار دارد. بیل گیتس ۱۷ سال از ۲۲ سال اخیر را در ابتدای این لیست قرار داشته است. 
به طور کلی، ۱۸۱۰ میلیارد در این لیست وجود دارند که تنها ۱۶ نفر از سال گذشته دیگر در این لیست نیستند. متوسط ثروت خالص میلیاردرهادر این لیست ۳/۵۸ میلیارد دلار است. که از سال ۲۰۱۵، ۲۸۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. 
ثروت کلی برای میلیاردرهای امسال بالغ بر ۶۴۸۰ میلیارد دلار بوده است. 
امسال ۱۹۸ میلیاردر به این لیست اضافه شده اند که باز هم کم تر از تعداد اضافه شده در سال گذشته است. سال گذشته ۲۹۰ میلیاردر به ین لیست افزوده شده بودند. ۷۰ نفر از این تازه واردها از چین، ۳۳ نفر از امریکا، ۲۸ از آلمانی و ۸ تا هند بوده اند. 
پس از گیتس، امانسیو اورتگا است که او را از برند زارا می شناسیم، با ۶۷ میلیارد دلار در رده دوم قرار دارد. رده سوم نیز از آن وارن بافت با ۶۰/۸ میلیارد دلار است. 
رده چهارم این جدول را نیز کارلوس اسیم هلو که صاحب تلکام است با ۵۰ میلیارد دلار ثروت اشغال کرده است. جف بزوس صاحب آمازون که ۴۵/۲ میلیارد دلار ثروت دارد، در جایگاه پنجم است. خالق فیس بوک، مارک زاکربرگ نیز که بیشترین درآمد را در سالی که گذشت داشته، با ۴۴/۶ میلیارد دلار در جایگاه ششم قرار گرفته است. لری الیسون صاحب اوراکل ۴۳/۶ میلیارد دلار ثروت دارد. مایکل بلومبرگ نیز با ۴۰ میلیارد دلار در رده هشتم است. برادران کوچ، چارلز و دیوید نیز با ۳۹/۶ میلیارد دلار در رده نهم ایستادند. 

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟